úterý 16.02.2010 10:32  |  Svátek: Ljuba

1/-3 °C

3/-3 °C

Vyhledávací operátory

Do vstupního pole zadejte jedno nebo více slov, podle kterého chcete záznamy vyhledat. Může to být například název nebo jiné slovo, které se záznamem souvisí a mohlo by se vyskytovat v jeho popisu. Na diakritice ani na velikosti znaků nezáleží. Výsledek vyhledávání lze dále upřesnit pomocí vyhledávacích operátorů. Není to nic složitého. Po přečtení následujícího odstavce to zvládne každý.

+ Znak plus před slovem říká, že se toto slovo musí vyskytovat v každém vráceném záznamu.
- Znak minus před slovem říká, že se toto slovo nesmí vyskytovat v žádném vráceném záznamu.
  Nepoužití výše uvedených operátorů před slovem říká, že slovo je volitelné. Všechny záznamy obsahující toto slovo budou zobrazeny dříve než záznamy, které toto slovo neobsahují.
* Znak hvězdička za slovem říká, že slovo může dále pokračovat libovolnými znaky.
" Více slov uzavřených do uvozovek říká, že se tato slova musí vyskytovat přesně v tomto tvaru a pořadí.
> Tyto dva operátory ovlivňují seřazení záznamů. Operátor > před slovem bude řadit záznam obsahující toto slovo na začátek, operátor
( ) Závorky seskupují slova, která mají stejný operátor. Operátor před závorkou bude použit pro každé slovo uvnitř závorek. Závorky lze vnořovat.
~ Znak ~ (tilda) před slovem říká, že záznamy obsahující toto slovo budou řazeny až na samý konec.

Příklady

Následující příklady ukazují některé vyhledávací operátory:

horské kolo Vyhledá záznamy obsahující "horské" nebo "kolo". Záznamy obsahující obě slova budou řazeny na začátek.
+horské +kolo Vyhledá pouze záznamy obsahující "horské" i "kolo". Na pořadí slov nezáleží.
horské +kolo Vyhledá záznamy obsahující "kolo", ale výše ve výsledcích budou výrobky, které obsahují i "horské"
-horské +kolo Vyhledá záznamy obsahující "kolo", ale neobsahující "horské"
kolo* Vyhledá záznamy obsahující slovo začínající na "kolo", samozřejmě tedy "kolo", ale též "koloběžka", "kolotoč" nebo "kolovrátek". Výhodné pokud slovo může končit různými tvary.
"horské kolo" Vyhledá pouze záznamy obsahující přesně tuto frázi. "kolo horské" tedy nikoliv.
+(>horské silniční) +kolo Vyhledá záznamy obsahující "horské" i "kolo" nebo obsahující "silniční" i "kolo". Záznamy obsahující "horské" budou řazeny na začátek.

Penc přidal na web další tisíce zaměstnanců StB

Aktivista a bývalý politik Stanislav Penc na svých webových stránkách www.svazky.cz zveřejnil další seznamy spolupracovníků StB.

V Pákistánu dopaden druhý nejvyšší muž Tálibánu

Při tajné operaci pákistánských a amerických výzvědných služeb byl v Pákistánu dopaden druhý muž extremistického hnutí Tálibán mulla Abdul Ghaní Baradar.

VZP ohrožuje zdraví občanů, řekl David Rath

Všeobecná zdravotní pojišťovna zasílá krajským nemocnicím Středočeského kraje méně peněz, jedná se o částku 10 milionů měsíčně.

Komora je připravena pomoci lidem v podnikání

Vzhledem k tomu, že nezaměstnanost stoupá, Hospodářská komora České republiky je připravena pomoci lidem, kteří v důsledku ztráty zaměstnání mají zájem podnikat.

Pomoc dětem na Haiti v prvním měsíci po zemětřesení

Rozsah katastrofy na Haiti a její dopad na děti je obrovský: děti do 14 let tvoří téměř polovinu populace. Krizová pomoc UNICEF pro prvnících 6 měsíců je určena ve výši 127,9 milionů dolarů.

09:54 - Prodej aut v EU v lednu vzrostl o 12,9 procenta
09:44 - Penc přidal na web další tisíce zaměstnanců StB
09:33 - V Pákistánu dopaden druhý nejvyšší muž Tálibánu
08:20 - VZP ohrožuje zdraví občanů, řekl David Rath
08:00 - Komora je připravena pomoci lidem v podnikání
​​​​
Velká hra
Autor: Jiří Kouda​​​​
Anketa (téma dne)
Otázka: Domníváte se, že jsou Češi největší ateisté v Evropě?

Titulní strana | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video