excellentskola.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
12/1 °C

Zítra
9/1 °C

Dnes
/-3 °C

   úterý 26.10.2010 21:24  |  Svátek: Erik
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
KOMENTÁŘ: David Rath
KOMENTÁŘ: Ladislav Jakl
Jak to vidím já

Adam B. Bartoš

novinář

Také si všímáte, jak se poslední dobou doslova roztrhl pytel s různými zprávami tu o pozorování UFO, jinde zase o tom, jak jsme už blizoučko od navázání kontaktu s mimozemskou civilizací nebo o po desetiletí uvolněných tajných materiálech vlád, které existenci návštěvníků z vesmíru připouštějí?

Chystá se útok mimozemšťanů?


Mediální mystifikační kampaně fungují vždy na stejném principu - sdělovací prostředky, ale i zábavní průmysl (především film) nás často dlouho dopředu připravují na to, co má později vypuknout. Abychom poté, až se tak stane, byli jaksepatří v obraze, pořádně vystrašení, přitom přichystaní a povolní přijmout následná vysvětlení a přijatá opatření.

Vidět to můžeme na panice kolem globálního oteplování. V sedmdesátých letech se mluvilo o globálním ochlazování, v letech osmdesátých média šílela z rostoucích ozónových děr, od devadesátých let pak spustila další velký poplach, tentokrát před globálním oteplováním. Lidé byli tak nějak už připraveni na to, že s počasím něco není v pořádku, takže jim ani skok z ochlazování do oteplování nepřipadal divný. Následné roky masírování nehoráznými výmysly a zfalšovanými grafy o lidmi způsobeném celoplanetárním oteplení přineslo ovoce - téměř s vděčností přijímáme dnešní ´moudrá´ rozhodnutí vlád o emisních povolenkách, vděčni za to, jak se naši mocní o blaho planety starají.

Terorismus (přirozeně že mezinárodní, jinak by nebyl tak strašidelný), je dalším příkladem. I zde začala indoktrinace už velmi brzy. Můžeme dokonce najít filmy z devadesátých let, kde je téměř doslovně předznamenán útok na WTC (ne symbolicky, ale na skutečnou budovu Světového obchodního centra, viz první útok z roku 1993). A to i s následným neskrývaným filmovým "přiznáním", že jde ve skutečnosti o operaci pod falešnou vlajkou, tedy dílo americké administrativy, které má být poté svedeno na muslimy. Neokonzervativec Samuel Huntington pak v roce 2001 vydal knihu Střet civilizací a média spustila potřebnou předehru k 11. září. Když se útoky na WTC podle plány nakonec provedly a vše bylo (podle plánu) svedeno na muslimy, my jsme opět děkovali vládám za jejich dojemnou péči o bezpečnost občanů, zatímco jsme na oltář této bezpečnosti obětovali své občanské svobody. A média dosud tuto pohádku hrají dál a hrají ji dobře - protože mnoho lidí si skutečně myslí, že Usáma existuje a dostávají vztek při pohledu na jeho vousy (podobně jako při pohledu na hustý knír Goldsteina v románu 1984), aniž by si zároveň položili otázku, proč ho nejsilnější armáda světa ani po téměř deseti letech nechytila.  

Poněkud jepičí život pak měl podvod s prasečí chřipkou, vystavený opět na stejném scénáři. I v tomto případě byly vypuštěny zkušební balónky už dříve a v několika fázích se piloval budoucí scénář - nejprve slintavka, kulhavka, pak SARS, následně ptačí chřipka, zatím poslední byla chřipka prasečí. Tentokrát se ale kdosi přepočítal, protože panika dlouho nevydržela a celá věc skončila blamáží. Peníze z prodaných vakcín ale na konta farmaceutických firem nakonec dorazily, což bylo stěžejní. Plán se bude muset jen pro příště trochu vycizelovat, protože tentokrát někde pánové udělali chybu.

Jak ´klimašvindl´, tak ´teroršvindl´, jak vtipně oba grandiozní podvody moderní éry nazývá jeden můj známý, se ale i přes veškerou mediální snahu ukazují jako skomírající. Jednak dostávají povážlivé trhliny ze strany kritiků, kteří předkládané informace jen slepě nekonzumují, ale pečlivě analyzují a poté zpochybňují, jednak ti, kteří jim přesto věří, se stávají jaksi imunními. Zvykli si na Usámu a ani medvědi na tajících krách je už nedostanou do toho správného stavu, ve kterém se vládám (na čísi popud) tak snadno daří prosazovat jindy a za normálních okolností neprosaditelné.

Je proto potřeba vymyslet další švindl, tentokrát takový, který opravdu zabere a lidstvo pořádně vyděsí. Který vyrazí dech každému z nás. Opět to bude globální, opět bude v ohrožení celá planeta, celé lidstvo.

Vymyslet něco takového není nic příliš složitého. V šuplíku připravených globálních katastrof už desetiletí odpočívá plán, veskrze neoriginální, protože už vyzkoušený minimálně v rozhlasové hře Olsona Wellese, přesto dostatečně šokující, aby účel splnil. Útok (samozřejmě) fiktivních mimozemských civilizací na planetu zemi.

To bude to pravé terno. Mimozemšťani jako přiletí a nejspíše asi nebudou moc přátelští. A lidstvo se jako bude muset bránit, a obranu lidstva povedou Spojené státy (EU bude hrát zase až další housle) a v zájmu ochrany nás všech budou muset přijmout přísná opatření. Ale kdo by proti nim protestoval, když budeme ve válce a to ve válce, kterou svět za celou svou existenci ještě nepoznal? Dokonce i Usáma by mohl vylézt ze své jeskyně a přidat se k nám, bojovat bok po boku s Američany, protože tohle bude opravdu velká bitva, kde budeme všichni na jedné lodi. A také konečně příležitost ustavit globální vládu, protože jaká jiná vláda než globální by mohla útoku cizích tvorů z cizí galaxie čelit?

Je to dobrý plán, ale aby se povedl, je třeba lidi připravit na to, že nejsme ve vesmíru sami. A že případní návštěvníci nepřijdou zřejmě v míru.

A právě to se nyní v poslední době v médiích děje. A tak čteme o tom, jak lidé v New Yorku nevěřícně pozorovali létající talíře, co se tam nad Manhattanem vesele proháněly. Jinde se zase dozvíme, že některé školy ve Velké Británii nacvičují s dětmi evakuaci pro případ zřícení UFO. A další, považte, OSN jmenovala zástupce lidstva pro komunikaci s mimozemšťany - to už jde opravdu do tuhého.

Před pár dny zase britská stanice BBC začala vysílat spoty o mimozemské civilizaci představující éterickou bytost, kterak zasahuje na krizových místech planety a přináší vytoužený mír. Jinými zprávami jsme připravováni na to, že i na jiných planetách údajně existuje život a NASA prý raději ničí důkazy, aby nás příliš nevzrušila.  

K tomu všemu se dozvíme, že italský europoslanec žádá EU, aby zveřejnila spisy o UFO, či že brazilské piloty vybavili instrukcemi, co si s UFO počít, až na ně narazí. Když k tomu přidáme zprávu o tom, jak oblíbený populární astrofyzik Hawking varuje, že je vysoce pravděpodobné, že ve vesmíru nejsme sami a abychom tam raději moc nepátrali, protože náhle objevená cizí entita by nemusela být k lidstvu přátelská, rýsuje se nám tak krásný scénář k novému dramatu, který předčí i proslulý pád dvou věží.

Ve skutečnosti jsou slova Hawkinga ještě děsivější, vědec dokonce varuje před vesmírnou válkou. "Kdyby nás mimozemšťané navštívili, výsledek by byl pravděpodobně podobný tomu, jako když Krištof Kolumbus přistál v Americe, což pro původní obyvatele nedopadlo dobře," řekl Hawking s tím, že mimozemšťané by tak zřejmě konali z důvodu hledání nových zdrojů, které u sebe doma vyčerpali (zřejmě ještě nevynalezli environmentalismus).

Jsou všechny tyto zprávy (a to jsem jmenoval jen ty nejčerstvější) pouhými senzacemi, které mají lidi nalákat, aby si kliknuli myší na článek a zvýšili tak čtenost a zisk mediálních domů. A nebo jde o něco více?

Obávám se, že jde o dlouhodobý plán, který se postupnými kroky uskutečňuje. Okamžik spuštění může být stanoven na jakoukoli dobu, klidně může být podle potřeby o nějaký čas odložen a nebo i zcela opuštěn a opět zavřen do šuplíku, pokud se naskytne lepší způsob, jak určité konkrétní plány zrealizovat ještě jednodušeji a s menší námahou. Výše zmíněným mediálním masírováním, které nás má přivést do jakéhosi pohotovostního ´stand-by´ režimu, se ale nic nezkazí i v případě, že plány elit nakonec zvolí plán B, C či D. Možná se dříve zhroutí finanční trhy, měny, papírové a virtuální peníze, jak je dnes známe nebo začne jaderná válka s Íránem. Možností je více.

Ale podobné zprávy budeme čítat i nadále a klidně se vsadím, že jich bude enormně přibývat.

A pak třeba, jednoho krásného dne, budeme sice na obrazovky svých televizorů zírat s otevřenou pusou, ale kdesi v hloubi našich zmanipulovaných myslí budeme jasně tušit, že to přijít muselo a budeme chápavě přijímat vyhlášení výjimečného stavu, držet palce americkému prezidentovi, který vystoupí s burcujícím projevem, že těm příšerám ukáže, zač je toho loket a až se bude vyhlašovat světová vláda, která jediná bude moci řešit tento globální problém, ani nemukneme.

Ale třeba se mýlím. Moc rád bych se mýlil.

Pro excellentskola.cz
Adam B.BartošProfil autora  Všechny články autora

Revoluce se nekoná, staré strany jsou zpět

Adam B. Bartoš 

18.říjen 2010
Tomu, kdo raději fandí zavedeným politickým stranám než "rychlokvaškám", musely volby udělat radost, obzvláště ty senátní.

Forum 2000. Český Bilderberg

Adam B. Bartoš 

16.říjen 2010
Česká televize přestala vysílat přihlouplou upoutávku na oslavné vzpomínkové pořady o Václavu Havlovi, kterak "poprvé promluvil v americkém kongresu" a kdesi cosi. Co se to děje? Nic. Jen začalo Forum 2000, a tak teď ČT "jede Havla" naživo.

Česko Slovensko má talent?

Adam B. Bartoš 

9.říjen 2010
Úplně normálně rapujete, ale jste navíc slepí? Zpíváte obyčejnou emotivní písničku, ale jste malá sedmiletá holčička? Nebo jste si snad připravili tuctovou scénku, ale jste z dětského domova? Pak možná právě vy budete česko-slovenským talentem.
Nejnovější
20:41 - ODS začala jednat o své účasti ve vedení Prahy
20:32 - ČSSD navrhuje na šéfa senátu Milana Štěcha
19:45 - Archeologové našli na místě smolenské tragédie kosti
19:36 - Investorem roku se stala společnost Honeywell
19:29 - Exprezident Václav Havel převzal Cenu Fanze Kafky
Nejčtenější
25.10 - SANEP: Odvoz dcery Johna vládní limuzínou Češi tolerují
26.10 - Kalouskův trapas: O politice neví vůbec nic!
26.10 - Véčka podpoří vládní návrhy s jednou výjimkou
Anketa 
Kterou koalici by jste chtěli na pražském magistrátě?
TOP 09 a ODS
transparent.gif transparent.gif
52%
TOP 09 a ČSSD
transparent.gif transparent.gif
16%
ODS a ČSSD
transparent.gif transparent.gif
26%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
6%
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 17.80  Kč
1 € EUR 24.63  Kč
1 £ GBP 28.16  Kč
1 CHF CHF 18.03  Kč
100 руб RUB 58.44  Kč
Akcie:AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.