excellentskola.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
12/7 °C

Zítra
18/10 °C

Dnes
/11 °C

   sobota 25.09.2010 03:14  |  Svátek: Zlata
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
KOMENTÁŘ: Bohuslav Sobotka
Vláda ničí veřejný sektor  Více
Jak to vidím já

Irena Ryšánková

novinářka

Inu volby jsou volby a vytahovat každý den ze schránky haldy papírů s vlídnými tvářemi, které to s námi myslí dobře už člověka někdy nebaví. I někoho, kdo zrovna není ekolog napadne myšlenka, kolik na to padne papíru. Kdyby do bylo aspoň  zábavné čtení, ale není.

Pořád stejní nadšenci


Snad kromě sociální demokratů, kteří stále jedou ve své dráze  potlačovat nepřizpůsobivé a spíše přitvrzují. Program nulové tolerance v Karviné, vytlačování bezdomovců v Praze. K nim se přidali i Zemanovci, kde Miroslav Šlouf, obklopen blondýnami, prohlašuje, že "v zájmu našich dětí:
nulová tolerance feťákům". Co s nimi? Do kriminálu? Do koncentráku kdesi za Prahou? Tenhle nápad už tu ale je, že.  Shelley řekl: „Nejzhoubnější chybou, která se kdy stala na světě, bylo oddělovat politickou vědu od morálky.“  Morálkou levice byla vždy pomoc trpícím a soucit s těmi, kterým už pomoci není.

Nezaměstnanost, bezdomovectví a další formy  sociálního vyloučení jsou především traumata pro postižené, kteří  mnozí řeší alkoholem či inými drogami. Být nepotřebný je ten největší trest. Nový politický diskurs  je nepřehlédnutelný. V příštích volbách se možná dočteme, který výrobce vagonů sponzoruje jejich kampaň.

Ostatně kampaň, to je , oč tu běží. Alena Votrubová v Instinktu napsala pozoruhodné mnohastránkové dílko, kterým ,,mapuje" život šéfa ČT, včetně toho, kde bydlí jeho devadesátiletá matka. Votrubová je jistě odbornicí na média. Na Radě ČT ji nikdo nikdy neviděl a její poslední článek v jejím mateřském týdeníku byl o aromaterapii. Ale médiím a sexu rozumí každý, tak proč ne. Zejména, když potřebuje splnit úkol.

Co je na tomto textu pozoruhodné, je spíš to, jak zapadá do obrazu žurnalistiky několika měsíců, možná i pár let. Kampaňovitost je nepřehlédnutelná, i slovník, jaký mladí novináři používají. Připomíná mi to ,,staré dobré" Rudé Právo z roku 1953. S lehkostí, s jakou tyto ,,děti" odsuzují každého, na koho jim šéf ukáže je příkladem dokonale svazáckého nadšení, které va svých textech tak rádi odsuzují, aniž by tušili, jaké to ,,tehdy" bylo.  Že by rodiče a prarodiče všech těch novodobých svazáků pracovali v kotelně?

Honů jsem zažila už celkem dost a vždycky mají podobný vzorec. Někdo nejdříve vyhlásí pravidla, poté pravidla nulové tolerance, a nakonec tu  nulovou toleranci začně uskutečňovat. Je úplně jedno, na koho je, ale lehkost, s jakou se postupně přidávají další a další, v člověku až budí intenzivní pocit, že ti neposkvrnění, co  píšou  vášnivé odsudky "těch druhých" jsou úplně přesně  ustrojení, jako ti, kteří tleskali a podepisovali, že "psům psí smrt". Kde se berou?  Inu, asi tam, kde se brali ti nadšení modrokošiloví svazáci, před šedesáti léty a další před dvaceti lety, při  počátku budování rozvinutého kapitalismu v Čechách.

Česká žurnalistika a veřejný prostor se otáčejí k jakémusi podivnému diskursu, kdy se začíná neomaleně říkat, koho považujeme za ,,dobré" a koho za "zlé". Kde do skončí? U hesla "Práce osvobozuje"?

Pro excellentskola.cz
Irena Ryšánková
Profil autora  Všechny články autora

Kam se poděly blondýnky?

Irena Ryšánková 

12.září 2010
Člověk by skoro čekal, že šest týdnů před volbami se ulice začnou plnit billboardy s krásnými lidmi a štíhlé hostesky ve stranických minisukénkách nám budou vnucovat, že právě ta strana, která je platí, je ta nejlepší. O kráse si...

Kde jsou všichni ti novináři?

Irena Ryšánková 

5.září 2010
Když mi v mediálních alertech přišla informace, že jakási filmová "hvězda" prohlásila, že mediální monopoly jsou nepřítelem, docela mne to pobavilo. Jasně, brouku, jenže bez reklamy mediálního monopolu bys nedostal třicet milionů za film, že....
Celá zpráva

Besídka končí a začíná školní den....

Irena Ryšánková 

31.srpen 2010
Autobusy se plní, papírnictví jsou narvaná a všichni svolávají tiskovky, aby nám sdělili, co budou dělat. Prázdniny skončily a začíná škola. Vzhledem k značnému počtu nováčků ve sněmovně jim bude nejdříve muset někdo vysvětlit, jakým směrem se točí s...
Nejnovější
19:58 - Město Teplice zpoplatnilo videoterminály
19:35 - Su Ťij může volit, nesmí však odejít z domu
19:30 - SANEP: Nečasova vláda je lepší než Topolánkova
19:13 - Spolupráce krajů se zdravotně postiženými
18:41 - Pražská zoo přivítala miliontého návštěvníka
Nejčtenější
24.9 - SANEP: Nečasova vláda je lepší než Topolánkova
24.9 - Vykroužkovaní poslanci mají trafiku - VZP
24.9 - Drábkovi bude radit mozek Julínkových reforem
Anketa 
Otázka: Změní podle vás vláda po úterní odborářské demonstraci svůj záměr šetřit a snížit platy?
Ano
transparent.gif transparent.gif
20%
Ne
transparent.gif transparent.gif
71%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
9%
• Americká CIA platí tajnou armádu 3 000 afghánských ozbrojenců, jejímž úkolem je zabíjet činitele Talib... Více
• Konečně někdo světu sdělil, že inscenace pádu "dvojčat" v USA 11.9.2001 byla dílem amerických Židů, k... Více
• ...Drábkovi bude radit mozek Julínkových reforem... Drábkovi může radit kdokoli, ale tomu vypatlanýmu ... Více
• ...John ztratil pozici nejoblíbenějšího politika ... U rozumných lidí jím ani nikdy nemohl být :-) Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 18.42  Kč
1 € EUR 24.85  Kč
1 £ GBP 29.13  Kč
1 CHF CHF 18.70  Kč
100 руб RUB 59.88  Kč
Akcie:AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.