excellentskola.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
10/1 °C

Zítra
13/1 °C

Dnes
12/1 °C

   čtvrtek 28.10.2010 09:27  |  Svátek: Státní svátek
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
KOMENTÁŘ: Jiří Kouda
Dobrý strýček Nečas  Více
KOMENTÁŘ: Lubomír Zaorálek
Nečasova revoluce  Více
KOMENTÁŘ: David Rath
Jak to vidím já

David Rath

poslanec PS PČR (ČSSD)

Držím Jiřímu Dienstbierovi palce, aby se mu podařilo udržet pražskou sociální demokracii mimo koalici s ODS. Je to zásadní věc jak pro věrohodnost celé ČSSD, tak pro pokus trochu rehabilitovat pověst komunální politiky.

Pražská špína


Politika v Praze pod vedením ODS totiž přestala být politikou demokratického a svobodného prostoru, ale stala se reinkarnací Národní fronty s cílem jednotlivců vydělat co nejvíce peněz za každou cenu. Vedení magistrátu vlastně neznalo opozici. V klidu organizovalo a páchalo neuvěřitelné věci a až do okamžiku Opencard to skoro nikoho nezajímalo.

Devastace Karlova mostu

Tak s minimální pozorností běžela devastace Karlova mostu nazývaná rekonstrukcí. Před nevidomýma očima celého národa bylo rozbouráno celkem solidní kamenné zábradlí mostu z historických kvádrů a nahrazeno bělostnými replikami. Středověké kameny se samozřejmě někam poztrácely. Také se vybourala železobetonová deska pod vozovkou a byla nahrazena deskou podobnou. Vídal jsem to na vlastní oči, když jsem několikrát týdně most přecházel ze Sněmovny do své poslanecké kanceláře.

Opravujme právě opravené

Stejně tak jsem nechápal další komplexní rekonstrukci tramvajové tratě za miliardu do Motola, která byla celkem nedávno komplexně rekonstruována. Veřejnost ani nemukla, když si z ní dělali konšelé z ODS srandu a utratili stovky milionů za studii, zda je možné v Praze uspořádat Olympiádu. Za peníze, za které by stála nová škola, jsme se dozvěděli, že to možné je, ale asi to není vhodné. Takových příběhů bychom našli asi další desítky. Spojují je buď zcela zbytečně utracené peníze, nebo vyhozené peníze ještě způsobily další škodu. Nemá to jiné logické vysvětlení než to, že to bylo pro klíčové osoby z vedení města osobně výhodné. Roky se nic nedělo až do chvíle, kdy se Pavel Bém dostal do křížku s Topolánkem, nebo se do křížku dostal Dalík s Janouškem? Nebo všichni čtyři se do sebe pustili najednou?

Média objevila Ameriku


Překvapivě média po mnoha letech procitla a najedou byl tunel Opencard označen za tunel! To bylo ale překvapení. Pražská ODS vůbec nechápala, co je jí vyčítáno. Roky dělá stále totéž a nic, ale najednou to náhle vadí. Roky investovala pražská ODS miliony do ostatních politiků z jiných stran sedících v zastupitelstvu, aby si je ochočila, a to se jí také dokonale dařilo. Najednou přišel nečekaný úder z vlastních řad, respektive z horních pater vlastní partaje. Ti, co měli být opozicí, však najednou spíš působili jako věrní kamarádi, kteří své soudruhy z magistrátu nenechají přece na holičkách.

Vražedné objetí


Poté co voliči řekli ODS v Praze jasné ne, to však vypadá, jakoby se skoro nic nestalo. Síla široké koalice peněz chce zase zvítězit. Stačí jen odstranit pár najivků, co posloužili jako volavky na voliče a skrytá národní fronta prebend se stane viditelnou. Pokud by k tomu došlo, pak to může hodně poškodit především ČSSD v očích voličů. Nepochopí, proč padáme dobrovolně do náručí „politické špíny“. Moc bych se divil, kdyby nám to v budoucnu nespočítali. Jiří Dienstbier chce respektovat touhu voličů po změně. Je naší povinností mu v tom pomoci a poslat ODS do karantény opozičních lavic. Ti, co chtějí v Praze vládnout s ODS, jednoznačně dávají přednost své „kapse“ před zájmem sociální demokracie a jejích voličů.

David Rath

Profil autora  Všechny články autora

Nečas s Kalouskem : „Troubové spořte!“

David Rath 

26.září 2010
Nečasova vláda vypráví o nezbytnosti důchodové reformy. Její hlavní princip má spočívat v tom, že si budeme ukládat své peníze na důchody u nějaké soukromé společnosti s vírou, že ta nám je za dvacet a více let vrátí...

Je chudoba ten správný lék?

David Rath 

15.září 2010
To co se dnes děje v naší zemi, nemá obdoby. Vláda zastavuje výstavbu silnic, železnic a dalších zásadních staveb. Připravuje snížení platů statisícům zaměstnanců.

Všichni mlčí, asi jsou spokojeni

David Rath 

3.listopad 2009
Sněmovnou prošel Janotův balíček. Média jásají, republika je zachráněna před hospodářskou recesí.
Nejnovější
09:06 - Arab prováděl v Izraeli špionáž pro Hizballáh
09:05 - Policie zadržela muže obviněného za zmizení Aničky
09:01 - Europoslanci budou jednat z Radou o rozpočtu EU
09:00 - Dvě stě tisíc korun pro handicapované děti
08:45 - Společnosti Cemex klesly tržby i provozní zisk
Nejčtenější
KOMENTÁŘ: Ladislav Jakl
Anketa 
Kterou koalici by jste chtěli na pražském magistrátě?
TOP 09 a ODS
transparent.gif transparent.gif
52%
TOP 09 a ČSSD
transparent.gif transparent.gif
19%
ODS a ČSSD
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
5%
• pane Bartoš,opět výborná s hvězdičkou. Více
• Vysledek Skodovky ale neni zadny zvlastni uspech. Zisk Fordu za 3.Q vzrostl o 68% na 1,7 miliard USD, ... Více
• Sobotka proslul svym podvodnym rozpoctem. Oranzova mafiue nema zadnou konstruktivni pripominku, proto ... Více
• Viete ujo Kouda, to nebudú dve muchy jednou ranou, ale bohu prisahám, že zrazu tri muchy. Keď to volič... Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 17.88  Kč
1 € EUR 24.73  Kč
1 £ GBP 28.27  Kč
1 CHF CHF 18.10  Kč
100 руб RUB 58.34  Kč
Akcie:AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.