excellentskola.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
7/2 °C

Zítra
14/4 °C

Dnes
/6 °C

   pátek 05.11.2010 16:17  |  Svátek: Miriam
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
KOMENTÁŘ: Petr Petržílek
Hysterii kolem slunce odnese stát žalobami  Více
KOMENTÁŘ: Jiří Kouda
Blitzkrieg s opozicí je demokracie?  Více
KOMENTÁŘ: Jiří Paroubek
Nečas válcuje opozici:Co na to Kohout a Pecina?  Více
Jak to vidím já

Jiří bob Asher

novinář

Po otřesném zločinu ve Vítkově projela českou společností vlna zděšení. Záběry zdevastovaného dětského těla, které nadosmrti poznamenal hořící benzín, otřásly všemi.

Propusťte vítkovské žháře!


Média se předháněla v přinášení drastických snímků těžce zraněné Natálie a k postižené rómské rodině proudila ze všech koutů země záplava pomoci v podobě finančních darů, hraček i povzbudivých slov. Policii se po precizní práci podařilo dopadnout pachatele, státní zástupce podal trestní oznámení, svoji činnost zahájil soud.  Společnost si konečně naplno uvědomila, že na jeho území žije několik tisíc členů nacistických organizací, kteří jsou schopni všeho. Zkrátka zdálo se, že Česká republika se začala chovat jako západoevropská země. Ovšem stala se nečekaná věc. Rodina se po útoku záhy vzpamatovala, zrekonstruovala si rodinný domek, děti nepřestaly chodit do školy. Největšího hříchu se ale dopustila samotná Natálie. Považte tu drzost: ona přežila! V novém  bydlišti se začaly ozývat první závistivé hlasy. Nejdříve od opilců v okolních hospodách. O pár dní později i ze strany místní spořádané veřejnosti. Kyvadlo opět zamířilo do "správného" směru...

Na několik měsíců byl klid. Pak začal soud a veřejnost byla poprve seznámena s podrobnostmi zločinu. Bylo zajímavé prohlédnout si čtveřici mladých mužů, kteří se považují za nadřazenou rasu a jejich idolem je Adolf Hitler. Zřejmě nejpozoruhodnějším „objektem“ byl David Vaculík. V minulosti prodělal výcvik smutně proslulé sekce Combat 18, což je ozbrojené křídlo britské neonacistické organizace Blood & Honour, která má pobočky po celém světě a patří k nejnebezpečnějším vůbec. Vaculík se po celou dobu procesu choval tak, jak velí nacistická "disciplína".  Odmítl vypovídat a když před soudem byli přítomni rodiče Natálie, odmítl se státní účastnit. Zásady "boje"  totiž velí příslušníkům Combat 18 mlčet a nepřipustit konfrontaci s oběťmi. K soudu se dostavoval  v předpisovém oblečení neonacistů zn. Thor Steinar.  Právě Vaculík svolal v den útoku všechny aktéry,  opatřil vůz a trval na dohodnutém termínu.

A pak to začalo. Do průběhu procesu nejdřív hlasitě  zasáhl tajemník prezidenta Hájek. Tvrdil, že přímé přenosy ze soudní síně jsou nepřijatelné a údajně mají za úkol ovlivnit soudce. Hájek to dokonce přirovnal ke komunistickým procesům v padesátých letech minulého století. V tom okamžiku bylo jasné, že ještě před vynesením rozsudku začala kampaň na obhajobu pachatelů. Tu naplno odstartoval verdikt soudu. Skutečnost, že se nad výší rozsudků podivil samotný prezident Klaus, už nikoho nepřekvapila.

Začaly se plnit redakční blogy, vyšly první komentáře. Doslova v nenávistnou stoku se změnily některé chaty na facebooku. Lidové noviny zveřejnily právní rozbor Miroslava Šimarka, který už přímo útočí na důvěryhodnost soudce a jeho přísedících. V dalších médiích se rozletěla lavina absurdních "polemik", které údajně analyzují výsledek a průběh procesu. Mnohým autorům však nejde o nic jiného, než o usílí maximálně bagatelizovat zločin, kterého se čtveřice nacistů dopustila. Na poplach bijí i stejní lidé, kterým byl trnem v oku zákaz Dělnické strany i policejní zákroky proti neonacistickým akcím a koncertům. Tyto podivné existence, které obdivují fašismus, z neznámých důvodů považují za pravicový pokrm čokoládový krém, pokuřují značkové doutníky a chodí i v třicetistupňových vedrech navlečení v tmavých oblecích považují občané demokratických zemí za společenský odpad. Výsadní postavení mají pouze v rozvojových státech nebo v diktaturách.   

Nacisté se proti rozsudkům odvolali. Do dalšího soudu se objeví množství dalších "zásadních" rozborů, článků i tezí. Jejich hustota bude růst s blížícím se termínem procesu. Lze předpokládat, že po masáži z nejvyšších míst a po soustředěném nátlaku v tisku se rozsudek výrazně změní. Česká justice je dobře vycvičená a zaleze pokaždé, když vrchnost zadupe. Než se dočkat této hanebné trapnosti nejvyššího stupně, bylo by možná nejlepší proces zrušit a pachatele propustit. Svět by konečně Česko uviděl, takové jaké ve skutečnosti je. Těch přiblblých komedií, kdy se před světem tváří jako moderní civilizovaná země, už snad bylo dost.

Pro excellentskola.cz
Jiří bob Asher
Profil autora  Všechny články autora

Kdy položí mandát Bohuslav Sobotka?

Jiří bob Asher 

8.září 2010
Sloužit své zemi kdysi znamenalo nejvyšší možnou čest. Za hrdinské činy v boji vládci udělovali tituly a povyšovali do šlechtického stavu. V některých státech ve vysokých kruzích dodnes znamená služba vlasti samozřejmou povinnost a člen rodiny, který by...
Celá zpráva

Trpí Jiří Paroubek barvoslepostí?

Jiří bob Asher 

30.srpen 2010
Bývalý předseda ČSSD nedávno napsal sugestivně nazvaný článek Hnědne česká pravice? Souhrn představ Jiřího Paroubka vyvolal mírný rozruch a exšéf socialistů povzbuzen úspěchem nelenil a napsal pokračování.
Celá zpráva

Pijavice z Lidového domu jsou při chuti

Jiří bob Asher 

6.srpen 2010
V Česku je ukázkovým příkladem mizerného hospodáře Česká strana sociálně demokratická. Za osm let jejího vládnutí naskočil státu dluh ve výši jednoho biliónu.
Celá zpráva
Nejnovější
15:58 - Cestovní ruch: Černé scénáře se nenaplnily
15:30 - Poslanci přijali novelu o elektronické občance
15:18 - Nezaměstnanost v USA stagnovala na úrovni 9,6 %
14:54 - ČSSD blokovala i vlastní zákony, tvrdí Tluchoř
Nejčtenější
4.11 - Šéf ČEZ exklusivně: Doufali jsme v lepší čísla
4.11 - Návrat dinosaurů? Paroubek chystá comeback
KOMENTÁŘ: Andrea Cerqueirová
Anketa 
Myslíte si, že Strana zelených, Věcí veřejných a SNK-ED uspěje u soudu s neplatností pražských voleb?
Ano
transparent.gif transparent.gif
20%
Ne
transparent.gif transparent.gif
65%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%
• Centrální úřad práce.Proč ne, lidi je nutno zaměstnat a solidně.Jenže opravdové reformy potřebují něc... Více
• Česká dělnická třída nyní tře bídu v důchodovém věku a možná spytuje svědomí,co se udělalo špatně, že ... Více
• S tou dělnickou třídou se to má takto. Kdysi existovala. Nyní rovněž někde existuje, např. v Číne či v... Více
• Pan Jiří vystihl situaci v parlamentu na výbornou! A navíc vysvětlil nejasné výroky pana prezidenta. P... Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 17.43  Kč
1 € EUR 24.58  Kč
1 £ GBP 28.33  Kč
1 CHF CHF 18.20  Kč
100 руб RUB 56.64  Kč
Akcie:AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.