excellentskola.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
12/1 °C

Zítra
9/1 °C

Dnes
/-3 °C

   úterý 26.10.2010 20:44  |  Svátek: Erik
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
KOMENTÁŘ: David Rath
KOMENTÁŘ: Ladislav Jakl
Jak to vidím já

Irena Ryšánková

novinářka

Slovenská televize a Slovenský rozhlas budou zestátněny, pravil ministr kultury. Hodlá tak učinit rychle. Důvodem je, že STV nemá peníze. Bodejť by měla, když koncesionářské poplatky jí zvedli naposledy někdy před dvaceti lety a každá další vláda prohlásila, že má strach dát televizi peníze kvůli voličům.

Slovenské hokusy pokusy a dobří katolíci


Minulá, levicová vláda Roberta Fica si míru svého populismu vypila do dna. Osvobodila od placení koncesionářských poplatků statisíce lidí a televizi nevykompenzovala ztráty. Ministr Marek Maďerič se v jednu dobu  pouze pokoušel ředitele televize vydírat.

Debata, kterou nyní uspořádala STV a  úterní pošmourné podzimní noci dávala STV2, ukázala tristní situaci v odbornosti politiků.  Jakýsi nešťastník z kulturního a mediálního výboru  Národnej rady SR Jozef Viskupič (člen nezávislého občianskeho hnutia Obyčajní ľudia, zvolen za SaS) vcelku nedokázal  nic kloudného říci, kromě toho, že se pokusil  nezávislému mediálnímu odborníkovi Eduardu Chmelárovi  přikázat, co smí a co ne. Hle, toť vládní představa svobody slova.

Jediným rozumným politikem se jevil smerácký poslanec Dušan Jarjabek. Ostatní zjevně měli pocit, že médiím rozumí všichni, včetně postarší blondýny ze slovenského ministerstva kultury. Ta přežila ve funkci už minimálně tři ministry.

Ředitel STV Nižňanský za svou televizi hrdinně bojoval, rozhlasová ředitelka Zemková nebojovala za nic. Pouze těkala úzkostně očima a vystavovala na odiv neschopnost se politikům postavit...

Blondýna z ministerstva slíbila, že návrh zákona o reformě médií veřejné služby bude na internetu. Veřejně. Ve středu. Ještě v pátek tam nebyl. Na maily ministerstvo neodpovídá, telefon hovorkyňa nebere. Gratulujeme. Typické. Poslední informace je o tom, že začala pratovat pracovná skupina. 15. října. Jejím členem je i bývalý předseda rady STV Kollár, který se na stavu STV také nemálo podepsal. A Zemková. Ta se podepsala na stavu Slovenského rozhlasu.

Proč náhle slovenská vláda nechce podepsat smlouvu televize se státem, těžko říci. Možná lehko. Pozemky v Mlynskej dolině se hodí. A i kdyby nakrásně tahle vláda nevydržela moc dlouho, likvidaci televize a rozhlasu hodlá rozjet ve zkráceném čtení a co rozvrtá, už nikdo nedá dohromady.  Médiím holt rozumí každý bývalý redaktor komerční televize, ostatně politice taky.  Jen ty české mediální odbory se slovenských přátel nějak nezastávají. Ale ono je to asi vlastně ani moc nezajímá. Proč být solidární s jinými, ještě by to zdržovalo při vlastním boji o moc, že…

Dobrý katolík Jiří Florián, která rozpoutal, vedl a do úspěšného konce dovedl likvidační kampaň proti Václavu Kasíkovi, opět kandiduje do Rady Českého rozhlasu. Nemám nic proti katolíkům, sama jsem jedním z nich. Jako dobrý katolík se Florian ovšem nechoval nikdy, spíš jako typický flanďák.  V radě byl „za lidovce“. Lidovci už nejsou a tak hledá podporu jinde. K citlivým uším mediální drbny se doneslo, že u TOP 09, kde v interním klání na nátlak ministra Kalouska skončil na druhém místě. Pokud tomu tak skutečně je, pak se Topka vrací k nejhorším tradicím lidovectví.  Je to docela škoda, protože jinak dlužno Topkařům přiznat, že dokáže najít dobré kandidáty kamkoliv.  Co vede Miroslava Kalouska k tomu, že dopřává sluchu zrovna brněnskému Florianovi, těžko říct. Ostatně, intriky nám katolíkům vždycky šly. Jen jsou s pokračujícím časem poněkud méně sofistikované.

Další vykutálený člen Rady Českého rozhlasu, manažer mrtvých sponzorů ODS Ratiborský se chtěl stát primátorem statutárního města Mostu. Za ODS. Nejen že tím jako radní porušil zákon, který mu zakazuje působit ve prospěch politické strany, ale, ač lídr místní kandidátky, primátorem se nestal. Voliči ho překroužkovali, Mostečané Mostu získali absolutní většinu 50,71%, ODS skončila s 11,62% a pouhými šesti mandáty ze 45.  A tak se s ostudou nulového mandátu a nulové pozice vrací Ratiborský zpět do Rady. Jako by nic. Velvyslanci zájmů občanských demokratů svou nezávislost chápu značně pružně.

Pro excellentskola.cz
Irena Ryšánková


Profil autora  Všechny články autora

Zmizelá inteligence odborářů

Irena Ryšánková 

17.říjen 2010
Mediální odbory se probudily a napsaly dopis. Mají strach o stav veřejnoprávnosti a také o nezávislost radních. Bohužel se odboráři neorientují v ničem, a tak svou supliku napsali kulturnímu výboru, tomu, který měl média na starosti...

Rady , zákony a jiné…

Irena Ryšánková 

10.říjen 2010
Český rozhlas se možná dobere plného počtu členů Rady. Vzhledem k úrovni těch stávajících člověk snad ani mnoho optimismu nemá. Zejména, pokud se dozví, že opět kandiduje Jiří Florian, bývalý předseda Rady ČRo, který vedl tažení (jeho...

Zjištění sezóny: BBC existuje, v Londýně

Irena Ryšánková 

3.říjen 2010
Mediální svět jakoby lehounce ustrnul. Je před volbami a tak se už političtí redaktoři pomalu domlouvají, ve kterém že to štábu, v němž budou jistě svědkem grandiózního vítězství, se uvidí.
Nejnovější
20:32 - ČSSD navrhuje na šéfa senátu Milana Štěcha
19:45 - Archeologové našli na místě smolenské tragédie kosti
19:36 - Investorem roku se stala společnost Honeywell
19:29 - Exprezident Václav Havel převzal Cenu Fanze Kafky
19:25 - Evropské akcie skončily v červených číslech
Nejčtenější
25.10 - Jakl: Jarní prskavky TOP 09 a VV dohořely
25.10 - SANEP: Odvoz dcery Johna vládní limuzínou Češi tolerují
26.10 - Kalouskův trapas: O politice neví vůbec nic!
Anketa 
Kterou koalici by jste chtěli na pražském magistrátě?
TOP 09 a ODS
transparent.gif transparent.gif
52%
TOP 09 a ČSSD
transparent.gif transparent.gif
16%
ODS a ČSSD
transparent.gif transparent.gif
26%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
6%
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 17.80  Kč
1 € EUR 24.63  Kč
1 £ GBP 28.16  Kč
1 CHF CHF 18.03  Kč
100 руб RUB 58.44  Kč
Akcie:AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.