excellentskola.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
7/2 °C

Zítra
14/4 °C

Dnes
/6 °C

   pátek 05.11.2010 16:17  |  Svátek: Miriam
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
KOMENTÁŘ: Petr Petržílek
Hysterii kolem slunce odnese stát žalobami  Více
KOMENTÁŘ: Jiří Kouda
Blitzkrieg s opozicí je demokracie?  Více
KOMENTÁŘ: Jiří Paroubek
Nečas válcuje opozici:Co na to Kohout a Pecina?  Více
Jak to vidím já

Irena Ryšánková

novinářka

Po dvouleté nepřetržité předvolení kampani si – snad – všichni na chvíli oddechnou. Pokud ovšem nebudou předčasné volby. Což v ,,této zemi“, jak říkají s oblibou naši milí zákonodárci, člověk nikdy neví.

Velký bratr a STV

Nicméně, zatím to vypadá, že další  billboardy s vlídnými tvářemi nás čekají až za dva roky, kdy budou volby krajské. Daleko lepší by bylo volit jednou za čtyři roky zákonodárce všechny. Ušetřili bychom. Nervy, čas, peníze věnované na kampaně. A státní zaměstnanci by věděli, že mají na čtyři roky "klid na práci".

Za pozornost nepochybně stál volební štáb ČSSD bez Jiřího Paroubka a jeho zlatem ověšených chlapců náhle vlídný a poklidný. Paroubek se stal novinářem, oním „šmokem“. Jedním z těch, které tak často kritizoval. Jeho „levicový internetový list“, dlužno dodat, není zrovna žurnalistická perla. Spíš to připomíná osobní blog, určený k vyřizování účtů se všemi, včetně spolustraníků – zdá se, že s těmi zejména. Bohužel zcela bez vtipu, ironie a invence. Ostatně – žurnalistika není lehké řemeslo,   i když si to expředseda stále myslí.     Uvidíme, jak dlouho mu to vydrží.

Ministerstvo kultury Slovenské republiky konečně ,,vyplivlo“ zákon o zestátnění Slovenské televize. Roztomilé je, že za ten průšvih může STV nejméně. Slovenští zákonodárci  prováděli se Slovenskou televizí neoliberální experimenty prostřednictvím ředitele Rybníčka, nezvýšili koncesionářské poplatky již mnoho let, protože ,,co by na to řekl volič“ – nejspíš nic, ale výmluva je to dobrá.   A tak se zákonodárci  rozhodli kompenzovat "sociálně citlivý" výpadek poplatků Smlouvou se státem, čímž dostali televizi do otroctví. A o to přece jde, ne? Průšvih  dovršila Ficova vláda, která od plateb osvobodila tolik lidí, že STV fakticky uvrhla do dluhů a každý rok si užila žebrání jejích šéfů. Paráda. Touha kontrolovat svobodu slova je nezměrná všude – i v Česku už takové nápady byly –  a nikomu nevadí, že to připomíná Severní Koreu.

Podfinancovanost Slovenské televize dosahuje velikosti několika desítek milionů Euro. Což o to, to je cena několika kilometrů dálnice, ale parlament místo peněz ordinuje televizi očistnou kůru. Rozhlas tak nejspíše přijde o Pyramidu a obě instituce se sestěhují do Mlynské doliny. Stávající ředitelé a jejich aparáty zůstanou, neboť musí, ale přibude ještě jeden – ten nejvyšší. Redaktorům peníze na výplatních páskách nepřibudou.

Nejméně to vše, zdá se, zajímá slavné mediální odbory. Poté, co jsem objevila jejich další usnesení OS Media, domnívala jsem se, že jde o omluvu Radimu Hrehovi i veřejnosti za pomoc při likvidaci ČTK. Ale hluboký omyl. OS  píše dojemné elaboráty o lidech oddaných práci v televizi. Proč, to Bůh suď, ale mediální odbory jsou už takové. Urážky by jim šly. Primitivní nátlakový lobbing také. Myšlení mediální odboráře, kteří odborům věru dobrou reklamu nedělají,  bolí.

,,Představujeme vám jedinečnou bezplatnou službu určenou všem uživatelům internetu. Pomůže vám zapomenout na všechna hesla, která si bezpečně uložíte do systému mojeID. Při přihlášení na vaše oblíbené stránky vám bude stačit pamatovat si pouze heslo k mojeID,“ praví se na stránkách MojeID. Hmmm. Jasně, že je příšerné pamatovat si milion hesel, když počítač stejně ví, že jsme to my. Ale proč to někomu dávat takhle na talíři a kam se poděla bezpečnost osobních údajů? Státní fízlové tuto aplikaci budou milovat, pokud ji rovnou nevytvořili… Ale co… Stejně už na sebe napráskáme úplně všechno.   Facebook je tomu svědkem. Musím ovšem říct, že FB je geniální zejména v tom, jak odhaluje lidi beze smyslu pro humor i inteligence. Vždycky mne rozesměje, když někdo zasáhne do laškovné debaty politologickým rozborem. A nebo do politologické debaty laškováním. Takže teď internet kromě absence smyslu pro humor odhalí i nedostatek smyslu pro vlastní bezpečí.   Velký bratr nikdy nespí.

Pro excellentskola.cz
Irena Ryšánková


Profil autora  Všechny články autora

Slovenské hokusy pokusy a dobří katolíci

Irena Ryšánková 

24.říjen 2010
Slovenská televize a Slovenský rozhlas budou zestátněny, pravil ministr kultury. Hodlá tak učinit rychle. Důvodem je, že STV nemá peníze. Bodejť by měla, když koncesionářské poplatky jí zvedli naposledy někdy před dvaceti lety a každá další vláda prohlásila, že...

Zmizelá inteligence odborářů

Irena Ryšánková 

17.říjen 2010
Mediální odbory se probudily a napsaly dopis. Mají strach o stav veřejnoprávnosti a také o nezávislost radních. Bohužel se odboráři neorientují v ničem, a tak svou supliku napsali kulturnímu výboru, tomu, který měl média na starosti...

Rady , zákony a jiné…

Irena Ryšánková 

10.říjen 2010
Český rozhlas se možná dobere plného počtu členů Rady. Vzhledem k úrovni těch stávajících člověk snad ani mnoho optimismu nemá. Zejména, pokud se dozví, že opět kandiduje Jiří Florian, bývalý předseda Rady ČRo, který vedl tažení (jeho...
Celá zpráva
Nejnovější
15:58 - Cestovní ruch: Černé scénáře se nenaplnily
15:30 - Poslanci přijali novelu o elektronické občance
15:18 - Nezaměstnanost v USA stagnovala na úrovni 9,6 %
14:54 - ČSSD blokovala i vlastní zákony, tvrdí Tluchoř
Nejčtenější
4.11 - Šéf ČEZ exklusivně: Doufali jsme v lepší čísla
4.11 - Návrat dinosaurů? Paroubek chystá comeback
KOMENTÁŘ: Andrea Cerqueirová
Anketa 
Otázka: Myslíte si, že Strana zelených, Věcí veřejných a SNK-ED uspěje u soudu s neplatností pražských voleb?
Ano
transparent.gif transparent.gif
20%
Ne
transparent.gif transparent.gif
65%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%
• Centrální úřad práce.Proč ne, lidi je nutno zaměstnat a solidně.Jenže opravdové reformy potřebují něc... Více
• Česká dělnická třída nyní tře bídu v důchodovém věku a možná spytuje svědomí,co se udělalo špatně, že ... Více
• S tou dělnickou třídou se to má takto. Kdysi existovala. Nyní rovněž někde existuje, např. v Číne či v... Více
• Pan Jiří vystihl situaci v parlamentu na výbornou! A navíc vysvětlil nejasné výroky pana prezidenta. P... Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 17.43  Kč
1 € EUR 24.58  Kč
1 £ GBP 28.33  Kč
1 CHF CHF 18.20  Kč
100 руб RUB 56.64  Kč
Akcie:AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.