excellentskola.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
17/9 °C

Zítra
15/8 °C

Dnes
/7 °C

   úterý 31.08.2010 20:56  |  Svátek: Pavlína
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
Jak to vidím já

Irena Ryšánková

novinářka

Autobusy se plní, papírnictví jsou narvaná a všichni svolávají tiskovky, aby nám sdělili, co budou dělat. Prázdniny skončily a začíná škola. Vzhledem k značnému počtu nováčků ve sněmovně jim bude nejdříve muset někdo vysvětlit, jakým směrem se točí s kafemlejnkem..

Besídka končí a začíná školní den....


Mediální strategie ČSSD je vcelku jednoznačná - permanentně kverulující zhrzený Jiří Paroubek, vyprávějící do médií, kdo mám být nový předseda ČSSD (vesměs někdo, koho ostatní fakt nechtějí) a David Rath, který se také příliš s mediálními výroky nepáře. Oběma jako by ještě radil Dimunův duch. A nebo si ho najali na individuální kampaň? Bude to ještě zajímavé. Sjezd sociální demokracie bude až na jaře a tak předpokládám, že mezitím ještě pár mediálních rvaček zažijeme. Co  udělá vnitřní válka o moc nad ČSSD s volbami, bůh suď, ale dobré to nebude. Paroubek svou agresivitou zastiňuje prezentaci kandidátů na předsedu. Pokud ho rázně neumlčí, nebude nejspíš předsedou ani jeden z nich. Samec alfa si musí ve své smečce udělat pořádek, nebo nemůže být samcem alfa. Tolik malá lekce z etologie – chování zvířat. Politických zvířat se to týká stejnou měrou, pouze způsoby jsou jiné. Slabého předsedu bez autority nikdo z delegátů sjezdu nezvolí a slabého předsedu rozhádané strany nebudou volit ani voliči. Nikdo totiž neodhadne, zda když zavelí čehý, nepůjde polovina straníků hot.

Ministr Pospíšil hodlá něco udělat s "náhubkovým" zákonem. Do konce roku. Co konkrétně, těžko říct, ale přiznávám, že pokud jde o mne, noviny, plné čtvrtníčkovského humoru přepsaných odposlechů mi nijak nechybí. Alespoň si mohu ponechat iluzorní pocit, že skutečně existují investigativní novináři. Ono to totiž u soudu pak vždy dopadne tak, že advokát prohlásí, že kapr je kapr a doloží účtenkou z rybářství, že se doopravdy jednalo o nákup ryb a nikoliv gólů. Policejní reportéři v Česku opravdu neví, jestli jsou reportéři, agenti nebo soudci a kati v jedné osobě.  

Investigaci ovšem netřeba na to, aby člověk zjistil, že  jsou povodně. Na rozdíl od České televize, která ,,naskočila" na krizové vysílací schéma ihned po prvním dešti a v redakci zpravodajství byla plná pohotovost, se to Českému rozhlasu Sever nepodařilo. Peter Duhan s Hanou Hikelovou museli být na mrtvici. A také byli. Duhan a Hikelová byli totiž jediní členové nejvyššího vedení, kteří měli o povodňovém víkendu zapnutý služební mobil. Ostatní členové managementu Českého rozhlasu byli na chatách a užívali si klidu. O povodních se přece dozvědí z televize, tak co… Ten z vedoucích pracovníků, který v pátek ve čtyři hodiny odpoledne pohotovostní služební telefon vypne, aby měl přes víkend klid,  a v pondělí ráno ho zase zapne, by v pondělí v poledne už neměl být členem vedení Českého rozhlasu. To je ovšem ideál, ke kterému je nutno dospět postupnými kroky. Chyba však, zdá se, byla nejvíce na  straně vedoucích pracovníků regionálního vysílání Čro Sever, které se ocitlo uprostřed povodní. Jak půvabně praví zápis z předsednictva rady, ,,k dotazu jaké má vysvětlení ředitelka ČRo Sever pí Škraňková, sdělil P.Duhan, že požádal o písemné vyjádření, ze kterého vyplývá, že závažnost situace vůbec nepochopila" Paní Škraňková už není ředitelkou stanice a v rozhlase sepisují pravidla pro podobné situace. Dobře tomu. Povodně, tornáda a jiné havárie, mobilizující integrovaný záchranný systém, mohou být kdykoliv.

Zápisy s předsednictev Rady Českého rozhlasu, která podle zákona vůbec neexistují, protože podle zákona neexistuje ani předsednictvo (což zkoumal minulý kontrolní výbor sněmovny, neboť neexistující předsednictvo si  samozřejmě  proplácí "předsednické" odměny a za svá zasedání pobírá cestovné a náhrady), jsou vůbec zajímavé. Dozvíme se v nich, například, že divé tažení proti "rebelskému" Rádiu Wave nekončí. Vyhnat z éteru  nestačí, je nutno vylikvidovat úplně. Přece, proboha, nebudou veřejnoprávní rozhlas rádi a s nadšením poslouchat MLADÍ!!!! Už slyším tu svazáckou hrůzu v  hlase současné předsedkyně Rady Jaklové. 

,,V materiálu, který Rada ČRo obdržela a který vypracoval Lukáš Hurník, se hovoří o skupině programových pracovníků, kteří se programovou a finanční situací ČRo Radia Wave systematicky zabývají. Bohuše Zoubka by zajímalo, kdo je členem této skupiny. Ladislav Jíša kvitoval, že se usnesení 53/10 začalo plnit. Rada si vyžádá od vedení ČRo odborný posudek na hudební formát stanice, vypracovaný Alešem Opekarem, kvalitativní výzkum od dr. Hradeckého a výzkum hodnoty značky ,,Radio Wave"." Aleš Opekar je vedoucí redaktor redakce jazzové a populární hudby na… ČRo Vltava. To je ta stanice, jejíž "populární" hudba ustrnula u Glenna Millera a většinu času věnuje Smetanovi a Dvořákovi. Šéfredaktorem Vltavy je právě Lukáš Hurník. Že by Rada chtěla mladým a jejich od jazzové a národně osvobozenecky vážné hudby dost vzdálené kultuře vyjít vstříc, je, podle dosavadních zkušeností, dost nepravděpodobné. Snad kolegové z BBC  na konci září, kdy si rada dělá výlet do Londýna, vysvětlí ,,voleným zástupcům volených poslanců", jak sama sebe  definuje Dana Jaklová, že rušit stanici pro mladé se jim tedy fakt nevyplatilo.  Ale Ladislav Jíša nabídl pomoc při řešení legislativních změn, týkajících se ČRo, takže jsem klidná. Jedině snad, že by se měl zaregistrovat ve sněmovně jako lobbyista. A taky nesmí zapomenout napsat ten nový životopis, jako všichni členové Rady, na nové stránky Rady. Jsem na ty životopisy docela zvědavá. Že by fakt radní přiznali všechno? To bych si jich možná i začala vážit.

Pocit už viděného a slyšeného jsem ovšem měla ze stížnosti posluchače, stěžujícího si na píseň zpěvačky Shakiry ,,Gypsy". Inu, jako obvykle bylo všechno naopak a rasismus se nekonal. Patrně to bude tím, že Rada nenechala píseň přeložit svým "expertem" na písňové texty Radkem Vogelem (kampak se nám asi filuta  poděl?). I syn Dany Jaklové může být v klidu.

Děti si už určitě koupily školní brašny a písanky, úvodní besídka skončila, noví poslanci se pomalu učí, kudy z labyrintu sněmovních chodeb ven na vzduch,  a začíná všední školní den. I mediální svět se probouzí s spolu s podzimními schématy (plnými talentů v různých podobách) se jistě probudí i nápady všedního dne.

Pro excellentskola.cz
Irena Ryšánková
Profil autora  Všechny články autora

Dobří odcházejí… ti ostatní jedou do Anglie

Irena Ryšánková 

23.srpen 2010
Jan Bohdal, jediný rozumný člen Rady ČTK, to vzdal. Ze své funkce odstoupil. Napsal prohlášení, v němž vysvětluje, proč tak učinil.

Všichni budou demokraticky platit…

Irena Ryšánková 

15.srpen 2010
Nová, nyní již důvěryhodná vláda se začala zabývat tím, co si už před volbami předsevzala. Mimo jiné i autorským zákonem. Spolu s pirátským únikem jeho návrhu z ministerstva kultury do rukou analytiků prozatím neparlamentní Pirátské strany skončila okurková...

Kvída taky Prahu nedá

Irena Ryšánková 

8.srpen 2010
Říkala jsem si, že nastala ta hnusná okurková sezona, když tu - abrakadabra – vykoukl na mne, nedaleko domu kde bydlím, první předvolební billboard.
Nejnovější
20:30 - Jak platit kartou na novém vzdělávacím portále
20:25 - John zveřejnil spis, který na něj vedla StB
20:05 - Některé řeky na Moravě překročily 3.stupeň
Nejčtenější
Anketa 
Otázka: Domníváte se, že stokorunový "povodňový" poplatek pro všechny, je v pořádku?
Ano
transparent.gif transparent.gif
11%
Ne
transparent.gif transparent.gif
84%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
5%
• Nejhorší však je, že fotovoltaický boom přinese prospěch nikoliv naším podnikatelům, ale podnikavcům k... Více
• Dnes už nehrozí jen komunismus, ale na obzoru je i zánik kapitalismu, krize z nadvýroby nemá jiné vých... Více
• Churchil toho namluvil a nasekal chyb. Kdyby nebyl posera a postavil se s Francouzi po boku se Staline... Více
• Fotovoltaický boom založili levičáci, bohužel modří nýmandi neví co s tím. Ví jen to, že bude nutné zd... Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 19.51  Kč
1 € EUR 24.77  Kč
1 £ GBP 29.93  Kč
1 CHF CHF 19.17  Kč
100 руб RUB 63.33  Kč
Akcie:AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.