excellentskola.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
17/6 °C

Zítra
17/5 °C

Dnes
/6 °C

   neděle 05.09.2010 05:31  |  Svátek: Boris
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
KOMENTÁŘ: Adam B. Bartoš
Díky za sudetské Němce  Více
Jak to vidím já

Jiří bob Asher

novinář

Bývalý předseda ČSSD nedávno napsal sugestivně nazvaný článek Hnědne česká pravice? Souhrn představ Jiřího Paroubka vyvolal mírný rozruch a exšéf socialistů povzbuzen úspěchem nelenil a napsal pokračování.

Trpí Jiří Paroubek barvoslepostí?


Četl jsem pozorně první i druhý komentář a nemohu se zbavit dojmu, že něco není v pořádku. Buď je pravdivé podezření, že Paroubek je politicky dezorientován, nebo a to se zřejmě více blíží realitě, chce vzbudit u veřejnosti dojem, že pravicové strany začaly koketovat s nacismem.

Rozumný člověk, který trvale sleduje vývoj pravicové politické scény v Česku se nad Paroubkovým textem pousměje a vypustí jeho existenci z mysli. Jedinec, který politice příliš nerozumí může být nahlodán výčtem "hříchů" zrádné pravice a začne se obávat okamžiku, kdy se s kníru Karla Schwarzenberga stane Hitlerův kartáč.

Ať už Jiřího Paroubka vedlo k napsání jeho dílka cokoliv je na místě připomenout si zásadní věc. Nacismus nikdy neměl a nemá nic společného s podstatou pravicové politiky a konzervativního myšlení. Po druhé světové válce se podařilo levicovým intelektuálům a komunistům vnutit části evropské veřejnosti tezi, podle které byl vznik nacistického Německa, koncentrační tábory, šílenství holocaustu i rozpoutání světového konfliktu ukázkovým dílem pravice. Ze zcela nepochopitelných důvodů se těchto pomatených teorií drží socialisté a komunisté dodnes.

Skutečnost je zcela opačná. Nacistická ideologie jde ruku v ruce s ideologií komunistickou a socialistickou. Od bezohledného pojetí politického boje až po způsob uchopení a výkon státní moci. Likvidace politických odpůrců a národních elit, rozehnání politických stran, pracovní tábory a káznice, justiční vraždy, zavedení státní cenzury, likvidace svobodného tisku a svobody slova, vytvoření státní ideologie, vytváření nelegálních ozbrojených organizací, jednotné dětské a mládežnické státní organizace, vůdcovský systém, omezení náboženských svobod, ponížení člověka na pouhé statistické číslo. To jsou zcela totožné principy, na kterých bylo založeno nacistické Německo, Sovětský svaz a později i státy patřící do tzv. sovětského bloku. Stalin budoval socialismus a ze Sovětského svazu měla vzniknout celosvětová komunistická říše. Hitler budoval národní socialismus a z jeho země měla na věčné časy vzejít Velkoněmecká říše jejímž symbolem měl být rasově čistý dělník.

Před časem analytik a ekonom Pavel Kohout v brilantním materiálu rozbil teorii o pravicovosti nacistické ideologie. V sérii článků - Ekonomický význam nacistické "křišťálové noci", Hitlerův sociální stát a Co Rath neví o Hitlerovi - Kohout připomněl, že německý historik Götz Aly a specialista na hospodářskou politiku nacionálně socialistického režimu prokázal, že se Hitlerovi nacionální socialisté "profilovali jako strana třetí cesty, která bojuje proti sociální dezintegraci, nenávidí extrémy liberálního kapitalismu na jedné straně a bolševismu na straně druhé".

Hitlerova hospodářská politika byla totiž ryze socialistická. Po nástupu nacistů k moci byly v Německu zavedeny následují opatření:

- administrativní kontrola některých cen, zejména nájemného
- státní kontrola nad devizovým hospodářstvím a finančními trhy
- zavedení některých nových daní a zvýšení stávajících (např. daně z příjmu z 20 % na 40 %)
- progresivní struktura daní z příjmů
- společné zdanění manželů
- ochrana dlužníků před věřiteli
- státní kontrola zahraničního obchodu
- znárodnění některých podniků a podřízení soukromé sféry státu
- zavedení centrálního plánování (čtyřletky)
- deficitní hospodaření státního rozpočtu
- zvýšenou ochranu zaměstnanců
- státní dotace hypoték
- cenzura sdělovacích prostředků
- politika státních výdajů a veřejně financovaných staveb za účelem tvorby pracovních míst

Současně byl posílen penzijní systém, byla zavedena podpora rodin s dětmi, podpora zemědělců a řada dalších opatření podobného charakteru.

Ryze socialistické byly i ekonomické výsledky nacistického státu. Německo se po zavedení populistických opatření rychle dostalo do hluboké krize a zemi dokonce hrozil státní bankrot.

Když si dnes desítky let od nástupu nacistů k moci přečteme skromný výčet rozsáhlých opatření, které v Německu kdysi zavedli, okamžitě do očí uhodí jistá podobnost s programy několika současných politických stran. Jde přitom o vrcholnou reprezentaci české levice. S připomenutím podivných tanců Jiřího Paroubka s KSČM v období kdy věřil ve volební vítězství, rovněž pokládám otázku: bylo jeho odchodem ukončeno rudnutí sociální demokracie, nebo je pravdivé tvrzení, že termín ČSSD je pouhým krycím názvem pro další komunistickou stranu v ČR ?

Pro excellentskola.cz
Jiří B.Asher


Profil autora  Všechny články autora

Pijavice z Lidového domu jsou při chuti

Jiří bob Asher 

6.srpen 2010
V Česku je ukázkovým příkladem mizerného hospodáře Česká strana sociálně demokratická. Za osm let jejího vládnutí naskočil státu dluh ve výši jednoho biliónu.
Celá zpráva
Nejnovější
20:40 - Zastavili jsme krvácení americké ekonomiky
20:35 - Rodina slovenského střelce utekla do Maďarska
19:30 - Vláda projedná novelu loterijního zákona
19:11 - Hejtman Eichler jednal s americkým charge d’affaire
Nejčtenější
4.9 - Policie u vás zůstane, ale chce nájem za korunu
4.9 - V sobotu v noci omezení přímého bankovnictví
4.9 - Kandidáti VV do Senátu nepodepsali žádnou smlouvu
Anketa 
Otázka: Myslíte si, že vyhoštění Romů z Francie je rasismus?
Ano
transparent.gif transparent.gif
8%
Ne
transparent.gif transparent.gif
87%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
5%
• Zastavili jsme krvácení americké ekonomiky - to už je zlý, už je tedy jistý, že se to brzo pose.e. Zac... Více
• Přesluhující politici a parlament ztráci důvěru, neboť se podepsali v minulosti na všem negativním a t... Více
• ty blekote co pišeš o defen. prvni co udelal tak vyhodim tebe a poto socany a komanče v.....e Více
• Václav Pícl - Snížení platů je neúnosné: Problémem je státní otesánek, zbytnělý jak za komodírů. Vláda... Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 19.29  Kč
1 € EUR 24.87  Kč
1 £ GBP 29.80  Kč
1 CHF CHF 18.97  Kč
100 руб RUB 63.02  Kč
Akcie:AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.