excellentskola.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
18/6 °C

Zítra
16/5 °C

Dnes
16/5 °C

   sobota 18.09.2010 10:33  |  Svátek: Kryštof
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
KOMENTÁŘ: Jiří Havel
Falešné evropské zuby  Více
KOMENTÁŘ: Zdeněk Koudelka
Platy soudců  Více
KOMENTÁŘ: Bedřich Moldan
Zlé sny s pražskou dopravou  Více
Jak to vidím já

Adam B. Bartoš

novinář
Alexandr Vondra by rád byl Velkým Čističem. Mužem nesmiřitelně bojujícím proti korupci. Zatím je ale pouze ve vleku afér, které za něj odhalují média. A co hůř, aureola jeho svatosti se začíná rozplývat.

Vondra ve vleku afér

Vondra, který se v nejvyšších patrech politiky pohybuje už od listopadových událostí, se rád prezentuje jako nová tvář ODS. Té ODS, která nyní rázně zakročí se všemi korupčníky - vlastními i cizími.

S touto mediálně působivou maskou slavnostně vstoupil do budovy ministerstva obrany. A že to byl boj - ODS musela učinit mnoho ústupků, aby Miroslav Kalousek instalaci Vondry na obraně zkousnul.

A tak je Vondra nyní na svém vytouženém místě, odkud může dobře dirigovat české vojáky na amerických bojištích. Ale s halasně proklamovaným bojem proti korupci, který si na vývěsní štít vepsal nový kabinet, to jaksi není ono.

Ne že by korupce nebyla a ne že by nebyla odhalována, jen Vondra není ten hybatel, který na svém ministerstvu hledá, co jeho předchůdci zanechali, aby to posléze vítězoslavně předal novinářům - hleďte, co jsem vypátral a jak s tím rázně zakročím. Jak jsem dobrý.

Je tomu přesně naopak. Média přicházejí s kauzami, pod jejichž náporem Vondra pouze svolává tiskové konference, na nichž už jen oznamuje, jak potrestá konkrétní viníky. A běda, kdyby nepotrestal.

A tak je Vondra zahlcen pohřbíváním kostlivců, které místo něj objevili jiní. Na obrazovce ho nevidíme jinak, než jak slibuje, že vyvodí personální odpovědnost.

Tu z krádeže na generálním štábu, tu z krádeží v armádním bytovém fondu, tu z připravovaného tunelu pana Kopřivy.

Asi to musí být trošku zklamání. Místo kladného hrdiny je zde pouze úředník, který koná, jak z novin zafouká. O nepořádku na svém ministerstvu se dočítá při ranní kávě. A že to "jeho" ministerstvo všechna ostatní pěkně válcuje...

Místo aby aktivně sekal chapadla a ta předhazoval lačným sdělovacím prostředkům, seká až ta chapadla, která ony samy nejprve odkryjí. Vondra je tak pouhým divákem, přihlížejícím, pouhým úředníkem, který se navíc musí ještě hodně otáčet, aby vše stíhal trestat a nad hříšníky před kamerami hřímat.

Takto si to asi nepředstavoval.

Být ale jen divákem, přihlížejícím, úředníkem, který jedná na pokyn médií, je ale ještě ta lepší varianta. Mnohem horší je být tím, kdo je sám podezřelý z toho, že jeho motivy nejsou tak průzračně čisté, jak o sobě vykládá.

I to se ale už Vondrovi za tu chvíli, co na ministerstvu je, podařilo. Na objednávku médií se pustil do chobotnice po svých předchůdcích, Miroslav Kalousek a Mirek Topolánek mu ale unisono vzkazují, že by si měl sám zamést před vlastním prahem. Prý Vondra sám lobboval za to, aby jeho kamarádi z USA dostali zakázku na obrněné pandury.

A ejhle. Mediální obrázek pana Vondry začíná dostávat škrábance. Nejen že už Vondra není pan Čistič, jakým chtěl být, ale on už není ani pan Čistý.

Pročpak jako ministr pro EU lobboval ve věci zbrojní zakázky? A pokud lobboval ve věci zbrojní zakázky, dělal to jen ze známosti, a nebo spíše proto, že za to měl něco slíbeno?

A pokud takto lobboval jako ministr pro záležitosti EU (což zřejmě s armádou úzce souvisí), je Vondra na obraně nyní nějakou zárukou očisty?

Nechce on jen spíše vypudit starou lidoveckou chobotnici a nahradit jí chobotnicí Pravdy a lásky? nabízí se vcelku logická otázka.

Odpověď na ni je zatím předčasná. To ukáže čas. Zatím Vondra totiž ještě nezačal pracovat. Zatím jen svolává tiskové konference poté, co si ráno přečetl denní tisk.

Psáno pro excellentskola.cz

Adam B. Bartoš
Profil autora  Všechny články autora

Díky za sudetské Němce

Adam B. Bartoš 

4.září 2010
Za co by se Češi měli sebemrskačsky omlouvat? Kolonie jsme nikdy neměli, původní obyvatelstvo nevyvraždili, nadvládu českého bílého muže nikde po světě nepraktikovali. Aspoň že máme ty sudetské Němce.
Celá zpráva

Schwarzenberg. Hrobař české diplomacie?

Adam B. Bartoš 

28.srpen 2010
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se i přes svůj kmetovský věk pustil s vervou do práce na svěřeném resortu. Autor článku si ale nemyslí, že to je dobře.

Kdy přijedou tanky evropské pomoci?

Adam B. Bartoš 

22.srpen 2010
Naštěstí jsem nezažil ony pochmurné srpnové okamžiky osmašedesátého roku. "Bratrská" výpomoc se ale může kdykoli opakovat.
Celá zpráva
Nejnovější
10:30 - Komunisté při kampani vyhrožovali senátoru Štětinovi
09:42 - Akcie ve Spojených státech posílily
09:38 - Westerwelle uzavřel registrované partnerství
09:19 - Eurostat uvede údaje o průmyslových objednávkách
09:08 - Týden mobility: „Cestujte chytřeji, žijte lépe“
Nejčtenější
17.9 - Češi: Rekord ve výzvě proti chudobě ve světě
17.9 - Odchod Martina Štěpánka lidsky zasáhl i Nečase
17.9 - Klaus: Štěpánek je symbol polistopadových změn
KOMENTÁŘ: David Rath
KOMENTÁŘ: Jiří Paroubek
Anketa 
Otázka: Domníváte se, že Nečasova vláda zabrání výraznému zdražení elektřiny od příštího roku?
Ano
transparent.gif transparent.gif
8%
Ne
transparent.gif transparent.gif
83%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
9%
• Co to opět znamená? Tenhle kapitalistický vykořisťovatelský systém se umí postarat jenom o své "pravov... Více
• Jenom 6 tisíc osob propustí? Ta samá politická věrchuška je kdysi nabírala a získávala pro svoji podpo... Více
• V Rakousku je možná o 3/4 víc hovad než u nás, ale Rakušáci si je nezvolil do parlamentu, potažmo vlád... Více
• Musím oponovat.V rakousku je tak o tři čtvrtiny víc hovad než v česku. Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 18.93  Kč
1 € EUR 24.71  Kč
1 £ GBP 29.58  Kč
1 CHF CHF 18.74  Kč
100 руб RUB 61.08  Kč
Akcie:AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.