/6 °C

KOMENTÁŘ: Jiří Kouda
Demokratické svobody na houpačce  Více
Domácí

ČSSD vyzvala ministra Bártu k rezignaci

ČSSD vyzvala ministra dopravy Víta Bártu k rezignaci, pokud se potvrdí informace o chystané diskreditaci starostky Prahy 11 Marty Šorfové.
30.září 2010 - 15:34
Bárta zprávu označil za diskreditační kampaň, vidí za ní "kmotry a lobbisty". Šorfová už připravuje trestní oznámení.

Zprávu, že svého času Bártova bezpečnostní agentura ABL sledovala starostku Prahy 11 Martu Šorfovou, ČSSD označuje za "závažnou a znepokojující".

"Pokud v souvislosti s aktivitami agentury ABL existuje podezření z porušování zákonů České republiky, měla by tyto aktivity prošetřit policie. Pan ministr dopravy Bárta by měl v případě, že se informace MF DNES potvrdí, opustit funkci. Pro její výkon ztrácí na základě podivných aktivit ABL morální předpoklady," prohlásil předseda strany Bohuslav Sobotka.

Sobotka rovněž vyzval k tomu, aby z vedoucích míst ve státní správě odešli všichni bývalí zaměstnanci agentury ABL. "Je totiž otázkou, zda stejné metody nepoužívá tato agentura, přímo propojená s Věcmi veřejnými, pro získávání zakázek i dnes," varoval Sobotka.

(jštol, foto: arch.)