/9 °C

pátek 10.09.2010 00:16  |  Svátek: Irma
KOMENTÁŘ: Miroslav Ouzký
Fotovoltaika na stejno jako ostatní energie  Více
KOMENTÁŘ: Jiří bob Asher
Kdy položí mandát Bohuslav Sobotka?  Více
ROZHOVOR S: ZDENĚK ŠKROMACH
Nejhorší smrt je z vyděšení...  Více
Domácí

Ředitel policejní inspekce Zdeněk Pelc rezignoval

Zdeněk Pelc, ředitel inspekce Policie ČR, požádal ministra vnitra Radka Johna (VV) o uvolnění ze služebního poměru a ministr mu vyhověl.
3.září 2010 - 15:28
Jeho nástupcem jmenoval dočasně dosavadního zástupce ředitele inspekce Dušana Brunclíka, sdělil v pátek mluvčí ministra vnitra Jiří Reichl.

Nový ředitel vzejde podle Reichla z výběrového řízení, do té doby povede inspekci právě Brunclík.

Zdeněk Pelc byl šéfem policejní inspekce a dříve Inspekce ministra vnitra, která jí předcházela, od roku 2006. V říjnu 2008, tedy před koncem fungování Inspekce ministra vnitra, podal žádost o odchod do civilu, tu ale později stáhl a v lednu 2009 se stal šéfem nově vzniklé Inspekce Policie ČR.

(gog, mfx, PČR; Foto: arch.)

UniCredit chce v Itálii uzavřít 230 poboček

Bankovní dům UniCredit chce v Itálii uzavřít 230 svých poboček. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na informace bankovních odborů.

Poslanec sprostě nadával, televize ho vypípla

Poslanec za vládní stranu Svoboda a Solidarita Igor Matovič ve čtvrtek během zasedání slovenského parlamentu přímo v sále vulgárně vynadal bývalému ministru vnitra Robertu Kaliňákovi (Směr).

Česká koruna vůči euru nadále stabilní

Obchodování na koruně vůči euru je tento týden velmi nudné, ani čtvrtek nebyl výjimečný. Kurz CZK/EUR se držel opět okolo úrovně 24,70 a nevybočil z úzkého pásma 24,65-24,72.

Z korupce obviněn bývalý vicepremiér

Chorvatská prokuratura ve čtvrtek vznesla obvinění proti bývalému vicepremiérovi Damiru Polančecovi.

Změny rodičovské se nedotknou současných rodičů

Nová pravidla pro rodičovský příspěvek se nedotknou stávajících příjemců, slíbil ve čtvrtek ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09).
21:05 - UniCredit chce v Itálii uzavřít 230 poboček
20:55 - Poslanec sprostě nadával, televize ho vypípla
20:15 - Česká koruna vůči euru nadále stabilní
20:01 - Z korupce obviněn bývalý vicepremiér
19:38 - Změny rodičovské se nedotknou současných rodičů
9.9 - Hájek: Neomarxista Havel chce Nový světový řád
9.9 - Ministerstvo propouští 140 úředníků
9.9 - Za přestupky bude odpovědný majitel auta
KOMENTÁŘ: Jaromír Drábek
Proč obměnit odměny…  Více
KOMENTÁŘ: Irena Ryšánková
Kde jsou všichni ti novináři?  Více
Díky za sudetské Němce  Více
Otázka: Který z předsedů stran vládní koalice je pro vás nejdůvěryhodnější?
Petr Nečas (ODS)
Karel Schwarzenberg (TOP 09)
Radek John (VV)
• Hraví američtí zabijáci:Američtí vojáci "zabíjeli afghánské civilisty ze sportu a sbírali prsty jako t... Více