sobota 06.11.2010 10:46  |  Svátek: Liběna
Kmotr lepší pravdoláskaře  Více
KOMENTÁŘ: Petr Petržílek
Hysterii kolem slunce odnese stát žalobami  Více
KOMENTÁŘ: Jiří Kouda
Blitzkrieg s opozicí je demokracie?  Více
Byznys

Bulharské úřady udělily ČEZu pokutu 16 milionů

Bulharské úřady udělily energetické společnosti ČEZ pokutu 1,3 milionu leva (16,22 milionu korun). Informovala o tom bulharská média.
5.listopad 2010 - 06:30
ČEZ, resp. jeho bulharská pobočka, která distribuuje elektrickou energii v západní části země, včetně hlavního města, dostal nejvyšší pokutu z celkové sumy 2,97 milionu leva (37 milionů korun). Dalšími pokutovanými jsou německý E.ON a rakouská společnost EVN.

Pokuta vychází z nálezu auditů, které regulační orgány u uvedených společností provedly na příkaz premiéra Bojko Borisova v dubnu tohoto roku. Audit byl dokončen v červenci a ukázal, že se tyto firmy dopustily pochybení tím, že příliš mnoho aktivit přesouvaly na své vlastní dceřiné podniky.

Výše pokuty by podle serveru sofiaecho.com mohla být vyšší, ale všechny tři společnosti pochybení uvedená ve zprávě auditorů uvedly do pořádku. Všechny firmy se nicméně proti pokutě hodlají odvolat s tím, že neporušily žádné regulační předpisy.

(aj,mfx,foto:arch.)