excellentskola.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
17/9 °C

Zítra
15/8 °C

Dnes
/7 °C

   úterý 31.08.2010 20:55  |  Svátek: Pavlína
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
KOMENTÁŘ: Jiří bob Asher
Trpí Jiří Paroubek barvoslepostí?  Více
Byznys

Velikost textu:

Škody z krup a povodní jsou vyšší než květnové

Škody z krup a bleskových povodní jsou vyšší než v případě květnových záplav. Celkový účet posledních dvou kalamit letošního roku se prozatím zastavil na 140 milionech korun. 
30.srpen 2010 - 20:20
U květnových záplav dosud evidujeme pojistné události za 133 milionů korun, přičemž 85% z nich již bylo zlikvidováno. Mobilní technici a likvidátoři pojišťovny Generali pracují s vysokým nasazením i o víkendech. Díky jejich úsilí a přijatým opatřením se podařilo zlikvidovat již polovinu dosud nahlášených škod z bleskových povodní. V průběhu 14 dnů stihli naši likvidátoři vypořádat přibližně 40% evidovaných škod, které vznikly na domácnostech a rodinných domech v důsledku krupobití. Pro srovnání, kroupy způsobily klientům Generali 3x více škod než bleskové povodně na severu Čech.

Blesková velká voda napáchala nejvíce škod na rodinných domech. Jejich majitelé kontaktovali Generali ve více než 330 případech a dosud nahlásili škody za 16 milionů korun. Druhé nejvyšší škody přicházejí z podnikatelského sektoru. Zatím byly vyčísleny na více 10 milionů korun. V pořadí třetí účet dle výše škody přesahující 5 a půl milionu korun spadá do pojištění domácností. Celkem bylo v důsledku bleskových povodní nahlášeno přes 600 škod za 40 milionů korun. Polovina z nich je zlikvidována.

Kroupy si v Praze a okolí vyžádaly na 1700 škod za více než 100 milionů korun. Ledová smršť nejvíce poničila automobily parkující na volném prostranství. Odhadujeme, že z 1/3 se bude jednat o tzv. totální škody. Majitelé motorových vozidel dosud nahlásili necelou tisícovku škod za 61 milionů korun. Vzhledem k nadměrnému množství škod přijala Generali sadu opatření k urychlení procesu likvidace. Řada klientů v závislosti na rozsahu poškození svého vozidla s výjimkou totální škody využívá možnost zlikvidování pojistné události ve zkráceném časovém termínu, kdy přibližně do týdne po prohlídce mají peníze na svém účtu. Klienti si také vyhledávají nejbližší smluvní autoservis prostřednictvím internetových stránek Generali. Zde si mohou za pomoci místa, staří a značky svého vozu najít nejbližší smluvní opravnu a dokonce i naplánovat trasu. V ideálním případě pak do servisu, kde vůz zakoupili a kde jejich vůz nejlépe znají.

Kroupami ale nebyla poničena pouze auta. Dalších více než 700 škod způsobily ledové míčky na rodinných domech a domácnostech. Pojistné události hlásí také obce, podnikatelé a zemědělci. Sečteno, podtrženo,  škody za 40 milionů korun. V případě rodinných domů již překročil jejich počet 350 za více než 16 milionů korun. V průběhu 14 dnů stihli likvidátoři Generali vypořádat přibližně 40% evidovaných škod, které vznikly v důsledku krupobití právě na rodinných domech a domácnostech.

(rp,foto:arch.)


Tisk stránky  Doporučit stránku

Francouzští energetici budou stávkovat

Vlivný francouzský odborový svaz CGT uvedl, že zaměstnanci sdružení v jeho energetické odnoži se připojí k jednodenní stávce proti důchodové reformě.
Více

Jak platit kartou na novém vzdělávacím portále

Česká spořitelna spustila v srpnu 2010 nový vzdělávací portál s názvem Jak platit kartou. Webová stránka nabízí dobré rady, tipy a výhody plateb kartou.
Více

John zveřejnil spis, který na něj vedla StB

Ministr vnitra a předseda Věcí veřejných (VV) Radek John dal k dispozici spis, který na něj vedla komunistická Státní bezpečnost (StB).
Více

Některé řeky na Moravě překročily 3.stupeň

Podle Povodí Moravy a Odry překročily Stonávka a Petrůvka 3. stupeň povodňové aktivity, na 2. stupeň vystoupaly Lučina, Olše, Bystřice nebo Bečva.
Více

Vláda projedná zprávu NKÚ k ekozakázce

Česká republika nemá dostatečné finanční prostředky na odstranění ekologických škod, upozorňuje zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).
Více
Nejnovější
20:30 - Jak platit kartou na novém vzdělávacím portále
20:25 - John zveřejnil spis, který na něj vedla StB
20:05 - Některé řeky na Moravě překročily 3.stupeň
Nejčtenější
Anketa 
Otázka: Domníváte se, že stokorunový "povodňový" poplatek pro všechny, je v pořádku?
Ano
transparent.gif transparent.gif
11%
Ne
transparent.gif transparent.gif
84%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
5%
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 19.51  Kč
1 € EUR 24.77  Kč
1 £ GBP 29.93  Kč
1 CHF CHF 19.17  Kč
100 руб RUB 63.33  Kč
Akcie:AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.