/8 °C

Trpí Jiří Paroubek barvoslepostí?  Více
Domácí

Bobošíková podpořila DOST: Nejsme žádní fašisté

Lídr Suverenity Jana Bobošíková demonstrativně podepsala Manifest D.O.S.T., který volá k návratu ke konzervativním hodnotám.
31.srpen 2010 - 11:45
Bobošíková tak učinila na pondělní tiskové konferenci, kde představila mimo jiné kandidáta Suverenity do Senátu pro oblast Prahy 11 Ladislava Bátoru. Ten je zároveň předsedou občanského sdružení Akce D.O.S.T.

"Akce D.O.S.T nejsou žádní fašisté či extremisté. Odmítám, aby byli lidé perzekvováni a nálepkováni za své názory," řekla při té souvislosti politička.

Reagovala tak na některé útoky ze strany levicových aktivistů, kteří představitele Akce D.O.S.T. označují za neonacisty.

Manifest D.O.S.T., stejně jako veškeré aktivity občanského sdružení, přitom pouze odkazuje k tradičním konzervativním a křesťanským hodnotám, jako je úcta k rodině či národní suverenitě a vymezuje se vůči multikulturalismu, pozitivní diskriminaci, antidiskriminačním zákonům a dalším levicovým výstřelkům, převážně importovaným z Evropské unie.

Spolu s Bobošíkovou připojily svůj podpis k Manifestu i další čelné představitelky Suverenity Jana Volfová a Eva Morávková.

Zároveň s podpisem prohlášení, které má už 579 signatářů, slíbila Bobošíková podpořit další z protestních shromáždění tohoto sdružení, které se koná 1. září před sídlem ministerstva školství a má demonstrovat nespokojenost rodičů s novým způsobem výuky sexuální výchovy na českých školách.

Podle Bobošíkové by ale sexuální výchova měla zůstat v kompetenci rodičů. "Je nepřijatelné, aby děti v hodinách sexuální výchovy byly nuceny k tomu, aby spolužákům sdělovaly, kdy měly první menstruaci či kdy jim narostlo ochlupení na intimních místech. Škola není od toho, aby vnucovala dětem hodnoty, ale proto, aby je vzdělávala. Hodnotová výchova je doménou rodičů," řekla Bobošíková podle serveru ParlamentniListy.cz.

„Krédem Suverenity je, že škola má vzdělávat, ale vychovávat má rodina,“ doplnila manažerka Suverenity Jana Volfová, která byla dlouholetou učitelkou českého jazyka.

(abb; foto: arch.)