Domácí

Velikost textu:

Klaus: Co ta EU zase blázní? Ryba už není ryba?

Prezident Václav Klaus si u příležitosti zahájení výstavy Země živitelka posteskl nad neustále se rozšiřující hantýrkou EU. 
27.srpen 2010 - 13:27
Ryby už totiž podle Bruselu nejsou ryby, ale živočichové žijící z akvakultury.

Prezident Klaus se tématu dotkl, když v Českých Budějovicích zahajoval 37. ročník výstavy spolu s ministrem zemědělství Ivanem Fuksou.

Dozvěděl se totiž, že na jednání vlády Fuksa nabádal ostatní ministry, aby o rybách už nemluvili jako o rybách.

"Pane ministře, jestli jsem dobře informován o včerejším zasedání vlády, tak při projednávání plemenářského zákona jste upozorňoval, že Evropská unie vznesla požadavek, aby se v legislativě členských zemí Evropské unie nepoužíval termín ´ryba´. Aby se místo toho používal termín ´živočich žijící z akvakultury´," pronesl s úsměvem prezident podle deníku Právo k ministrovi.

Tomu nezbývalo, než souhlasně přikývnout. Prezidenta ale oténejnovější bruselský vtip pobavil, takže zemědělcům poté vzkázal, aby i nadále chovali "ryby a ne nějaké živočichy z akvakultury".

Prezident v té souvislosti také dodal, že z Bruselu přichází tisíce dalších nesmyslů.

(abb; foto: arch.)


Související zprávy:

  • Klaus: Krize je horší v zemích, které přijaly euro

  • Prezident, ministr i hejtmani zahájili Zemi Živitelku

Ekospol zahájil výstavbu Nového Parku Písnice

Developerská společnost Ekospol zahájila výstavbu Nového Parku Písnice, ten nabídne celkem 109 bytů v luxusní vilové čtvrti přímo v chráněné oblasti Modřanská rokle.
Více

VV vloží do kampaně 40milionů, potvrdil Bárta

Do kampaně pro podzimní volby chce strana Věci veřejné vložit 40 milionů korun, potvrdil  volební manažer a současně i ministr dopravy Vít Bárta.
Více

Francouzští energetici budou stávkovat

Vlivný francouzský odborový svaz CGT uvedl, že zaměstnanci sdružení v jeho energetické odnoži se připojí k jednodenní stávce proti důchodové reformě.
Více

Jak platit kartou na novém vzdělávacím portále

Česká spořitelna spustila v srpnu 2010 nový vzdělávací portál s názvem Jak platit kartou. Webová stránka nabízí dobré rady, tipy a výhody plateb kartou.
Více

John zveřejnil spis, který na něj vedla StB

Ministr vnitra a předseda Věcí veřejných (VV) Radek John dal k dispozici spis, který na něj vedla komunistická Státní bezpečnost (StB).
Více