sobota 06.11.2010 10:45  |  Svátek: Liběna
Kmotr lepší pravdoláskaře  Více
KOMENTÁŘ: Petr Petržílek
Hysterii kolem slunce odnese stát žalobami  Více
KOMENTÁŘ: Jiří Kouda
Blitzkrieg s opozicí je demokracie?  Více
Domácí

Návrat dinosaurů? Paroubek chystá comeback

Stane se Jiří Paroubek staronovým předsedou sociálních demokratů? Vyloučit se to nedá.
4.listopad 2010 - 19:59
Expremiér a poslanec ČSSD může získat nominaci na kandidaturu na šéfa strany v Ústeckém kraji. Tedy v kraji, který zastupuje ve sněmovně. Zatím jej nominovali dvě místní organizace na Ústecku. Šéf kraje a sám Paroubek použili okřídlené sousloví ČSSD  "je to předčasné".

Redakce serveru excellentskola.cz před časem přinesla jako první informaci o možném návratu Jiřího Paroubka do čela strany. Informace vyvolala tehdy rozruch mezi jeho stranickými kolegy, zvláště "znepokojeni" byli dva současní nejvážnější kandidáti Bohuslav Sobotka a Michal Hašek, kterým by Paroubkova kandidatura zančně zkomplikovala jejich cestu za nejvyšším místem ve straně.

Jiří Paroubek se po květnových volbách stáhl do ústraní, ale přesto zůstává jedním z nejvíce mediálně sledovaných sociálních demokratů. Zdá se, že se mu podařilo zachovat si ve straně jistou moc a vliv, a stále má nemalý okruh stranických přátel a obdivovatelů. Navíc Paroubek je velice cílevědomý, a bylo by naivní se domnívat, že se své moci vzdá lehce a bez boje. S médii komunikuje nyní prostřednictvím svémho nového webu, a velice aktivně komentuje současné politické dění v naší zemi. Z Paroubka se stal stratég a  v ústraní se připravuje na další bitvu. Zajímavé bude sledovat, koho si případně vezme do týmu. Mezi jeho nejvěrnější patřili v minulosti např. Jaroslav Tvrdík či Petr Dimun.

Zatím první nominaci na předsedu strany dostal Michal Hašek v sobotu v Čáslavi na okresní konferenci Kutnohorska. Očekává se jeho boj s Bohuslavem Sobotkou. Jak se zdá, Jiří Paroubek ještě může pořádně zamíchat kartami. Překvapil již mnohokrát. Nedávno sice tvrdil, že o kandidatuře na předsedu nepřemýšlí. Naposledy však Parlamentním listům řekl, že je příliš brzy o tom hovořit. Takže svou kandidaturu rozhodně nevyloučil.

Paroubka nominovaly místní organizace v Krupce a Dubí, obě místa jsou na Teplicku, kde Paroubek velice často pobývá. Aby však nominace byla platná, musí jí potvrdit nejdříve okresní a potom krajská konference. A předsedou krajské organizaace ČSSD Ústeckého kraje je Petr Benda, muž, který je Paroubkovi velmi blízký. Benda bývá někdy označován za kontroverzního podnikatele, který prý provozoval noční kluby. Dnes v kraji ovládá zdravotnictví a straně podle vlastních slov přispívá z vlastní kapsy.

Krajská konference ČSSD se bude konat v lednu 2011.

(fran, foto: arch.)

Primátorem Karlových Varů se stane Petr Kulhánek

Novým primátorem Karlových Varů se stane Petr Kulhánek z Karlovarské občanské alternativy (KOA), která se stala vítězem komunálních voleb.

ČSSD chce politikům vzít odměny z městských firem

Návrh ČSSD na omezení střetu zájmů a klientelismu na komunální úrovni dostane ve středu na stůl vláda.

Slovenský "Abú Ghraíb" je u soudu

Deset košických policistů je souzeno za šikanování a ponižování romských dětí podezřelých z krádeže.

V Česku se vloni narodilo 18 tisíc dětí

V loňském roce se v České republice narodilo 118 tisíc dětí, nejčastěji rodičkám ve věku 25 až 29 let.

ČSSD navrhuje speciální daň na solární elektřinu

ČSSD navrhuje zavést zvláštní daň z příjmu na fotovoltaickou kilowatthodinu.
10:41 - Primátorem Karlových Varů se stane Petr Kulhánek
10:05 - ČSSD chce politikům vzít odměny z městských firem
09:31 - Slovenský "Abú Ghraíb" je u soudu
09:09 - V Česku se vloni narodilo 18 tisíc dětí
08:40 - ČSSD navrhuje speciální daň na solární elektřinu
5.11 - Tůma nemá nárok, chladí Jakl horké hlavy TOP 09
5.11 - Radek John možná přijde o předsednický post
5.11 - Kalousek premiérem? Proč by ne, míní Žantovský
KOMENTÁŘ: Jiří Paroubek
Nečas válcuje opozici:Co na to Kohout a Pecina?  Více
Otázka: Myslíte si, že Strana zelených, Věcí veřejných a SNK-ED uspěje u soudu s neplatností pražských voleb?
• Pokud se ani další etapa reforem nepovede a nepřijde náprava nedobrého stavu věcí, co bude dál? Bude k... Více
• Děvče prodávající lásku je ze 100 % pravdoláskařem. Prodává lásku za peníze. Je to pravda? Je. Dělá to... Více
• Zajisté je kmotr lepší pravdoláskaře. Proč? Je to vo tom pravdoláskařství. Kdy můžeme s jistotou tvrdi... Více
• Ještě že to není Kalousek zpěvák... to bychom dopadli hodně bídně :-) Více