/6 °C

Demokratické svobody na houpačce  Více
Domácí

Nečas: Kauza ABL se musí rychle vyšetřit

ODS očekává, že bude jednoznačně vyšetřen případ Marty Šorfové (ODS), kterou údajně sledovala bezpečnostní agentura ABL.
30.září 2010 - 23:24
Po čtvrtečním jednání výkonné rady ODS to řekl předseda strany a premiér Petr Nečas. Šorfová podle něj má plnou podporu partaje.

Nečas očekává, že případ bude rychle a řádně vyšetřen podle principu 'padni komu padni'. Je podle něj třeba jasně určit, kdo za sledováním Šorfové stál a která detektivní kancelář na ni sbírala materiály. Sledování Šorfové označil za "alarmující a nepřijatelný" krok, který nemá v politice co dělat. ODS podle něj někdejší starostce Prahy 11 a nynější šéfce sekretariátu hlavní stranické kanceláře poskytla právní servis.

"Podle naší právní analýzy, kterou jsme si nechali rychle udělat, došlo sledováním paní Marty Šorfové a její rodiny k vícenásobnému porušení jejích osobnostních práv," řekl Nečas. Sledování podle něj také neoprávněně zasáhlo do soukromí a rodinného života političky ODS. Protizákonné prý bylo i shromažďování jejích osobních údajů.

Šorfová podala trestní oznámení kvůli neoprávněnému nakládání s osobními údaji.

(jštol, foto: arch.)