/6 °C

Demokratické svobody na houpačce  Více
Domácí

Pivní test: Bakalář chutnal, Krakonoše vylili

Již čtvrté kolo anonymní degustace českých ležáků proběhlo ve vyhlášené pražské restauraci První pivní Tramway.
30.září 2010 - 21:02
Iniciativa zkušených pivařů První pivní extraliga, mezi kterými je například přední český pivní odborník Jan Šuráň nebo tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl, se po celý rok zevrubně zabývá kvalitou českých lagerů. Jakékoli předsudky nebo protežování oblíbených značek jsou zcela vyloučeny, protože členové degustační poroty nevědí, jaká piva ochutnávají. V každém kole se testuje 11 ležáků, osm porotců je dostává v očíslovaných tenkostěnných sklenicích a vychlazených na předepsanou teplotu.

Vítězem včerejšího kola se s přehledem stal rakovnický Balakář. Porotcům zachutnal i Skalák z Rohozce, dvanáctka Litovel a ležák Klášter. Tato čtyři piva postupují do semifinále. Zcela propadl trutnovský Krakonoš a Vévoda z Vysokého Chlumce, někteří porotci tato piva označili za zcela nepitelná.

Poslední, páté kolo degustace se uskuteční na stejném místě 12. října. V průběhu listopadu pak proběhnou dvě semifinále, vítěze a tedy nejlepší český ležák vyhlásí První pivní extraliga 1. prosince.

(rp,tran,foto:arch.)

Fuksa: Zákon o významné tržní síle nic nevyřešil

Podle ministra zemědělství Ivana Fuksy zákon o významné tržní síle nic nevyřešil, účinnější by bylo využívat zákon o cenách.

Ostravská zoo křtila žirafu a šimpanze

Soutěžemi pro děti a mimořádným komentovaným krmením vyder v jejich přírodním výběhu v neděli oslavila ostravská zoologická zahrada Den zvířat.

Krejčíř odmítá vinu na vraždě podnikatele

Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř striktně odmítá podezření v souvislosti se zavražděným německým podnikatelem Uwe Gemballou.

Ruské letadlo muselo přistát kvůli bombové hrozbě

Ruské letadlo se 73 cestujícími na palubě muselo v neděli nouzově přistát poté, co anonym oznámil, že se na palubě nachází bomba.

Výstava za zachování pražského Trojmezí

Pražské Trojmezí - zeleň, nebo beton. Informační výstava s tímto názvem byla o víkendu k vidění na nádvoří pražského Záběhlického zámku.
3.10 - Ministr Pospíšil zváží rezignaci kvůli Vesecké
3.10 - Vězeň zemřel po rvačce ve všehrdské věznici
3.10 - Náměstek ministra Zahálka zřejmě opustí vnitro
KOMENTÁŘ: Martin Havlan
Z více řešení je nejlepší to nejjednodušší  Více
KOMENTÁŘ: Andrea Cerqueirová
O odborech a Topolánkově zelené vládě  Více
ROZHOVOR S: ROLF-JAN ZWEEP
ING: Bez dalších zmatků  Více
Otázka: Myslíte si, že sledování Marty Šorfové bylo na politickou objednávku?
• MF Dnes je nejvíce nedůvěryhodný politický bulvár... tento plátek ztratil svůj glanc!!! Čtu rád prvniz... Více
• Bartoš musel odejít z MF Dnes kvůli nátlakům Kalouska... a pak že jsou média nezávislá... Více
• Ale jak je vidět, najdou se média, které dávají kavlitním novinářům prostor a stojí o ně. Já např. čtu... Více
• Protože B.Bartoš má názor, nikomu nepoklonkuje. ani neleze do pozadí, mediální mafie ho vyloučila ze ... Více