/-3 °C

KOMENTÁŘ: David Rath
KOMENTÁŘ: Ladislav Jakl
Domácí

Policie stále pátrá po pohřešované Aničce

Policie stále pátrá v pražské Troji po pohřešované devítileté Anně Janatkové, která se ve středu odpoledne 13. října nevrátila ze školy.
24.říjen 2010 - 12:00
Anna Janatková je vysoká asi 120 centimetrů a má blonďaté vlasy. Oblečena byla do tmavě šedé zimní bundy, fialovo-černé šály a tmavě modrých džínů s červeno-bílým páskem. Na nohou měla černé boty a na hlavě fialovou čepici s kšiltem.

Dívka je pohřešovaná od 13. října od 13 hodin. Ze školy šla obvyklou trasou společně se spolužačkami. V ulici Pod Písečnou se ale rozdělily a po té už dívku nikdo neviděl. Poblíž místa, kde se děti rozloučily, policisté nalezli dívčin batoh a několik metrů od něj její láhev s pitím, ze které pila ještě ve škole.

Případní svědci se mohou obrátit na linku tísňového volání 158. Bližší informace o vyhlášeném pátrání jsou k dispozici na webu Policie České republiky.

Otec pohřešované devítileté Anny z Prahy nabídl v sobotu 16. října případným únoscům 3,5 milionu korun. Jak řekl v televizi Nova, zaplatí v případě, že jeho dceru do nedělního poledne propustí na svobodu. Policisté při zatím bezvýsledném pátrání prověřují všechny možné verze včetně únosu. S žádostí o výkupné se ale podle policie dosud nikdo neozval.

Do pátrací akce po ztracené dívce se zapojili i kynologové ze Slovenska se speciálně vycvičenými psy. Jak dlouho bude ještě intenzivní pátrání pokračovat, policie neví.

Městští strážníci, hasiči a jednotky vojenské policie jsou v neděli opět v zahradních koliniích pražské Troji, očekává se mnohem větší teritoriální záběr pátrání po zmizelé Anně Janatkové. Agentura Meidafax na místě zjistila, že pomoc při policejní akci nabídla i Dobrovolná brigáda kynologů.

Na zcela novém shromaždišti se v 10 hodin ráno soustřeďují policejní jednotky, které mají propátrat zhruba šest čtverečních kilometrů silně zarostlé přírodní rezervace.

Na místo se dostavili i hasiči, kteří budou opět připraveni prohlížet opuštěné bývalé štoly, kterých je údajně v takzvané Třešňovce několik. Podle velitele zásahu městské policie bude nedělní akce co do prostoru snad nejnáročnější z těch, které dosud pro nalezení Aničky podnikli.

Na místě jsou i jednotky vojenské policie.

(rp,foto:policie)