sobota 06.11.2010 10:46  |  Svátek: Liběna
Kmotr lepší pravdoláskaře  Více
KOMENTÁŘ: Petr Petržílek
Hysterii kolem slunce odnese stát žalobami  Více
KOMENTÁŘ: Jiří Kouda
Blitzkrieg s opozicí je demokracie?  Více
Regiony

Do večera zemřelo na českých silnicích devět lidí

Devět lidských životů vyhaslo ve čtvrtek do 20. hodiny na silnicích České republiky. U třech nehod zemřelo po dvou lidech.
4.listopad 2010 - 21:25
Tragický čtvrtek na silnicích začal před šestou hodinou ráno, kdy zahynuly dvě mladé ženy při srážce kamionu s osobním autem nedaleko křižovatky mezi Pernou a Dolními Dunajovicemi na Břeclavsku. Auto řídila pětadvacetiletá žena, která vezla devatenáctiletou spolujezdkyni. Při nehodě zemřel i jejich pes. Ženy jely směrem na Brno a náhle vybočily do protisměru přímo pod kola polského tahače Renault Magnum. Auta se srazila na hlavním tahu z Brna ke státní hranici s Rakouskem.

Krátce po sedmé hodině se stala dopravní nehoda se smrtelným zraněním poblíž Karviné u obce Louky, a to u odbočky na Český Těšín u restaurace Rybí dům, na mostě přes železniční trať u obce Louky. Srazila se tam dvě osobní vozidla, jeden člověk na místě zemřel.

Po 10. hodině zemřeli v Karlovicích na Semilsku po střetu jejich Škody Felicie s nákladním vozem jedenaosmdesátiletý řidič a jeho šestasedmdesátiletá spolujezdkyně.

Smrtelná zranění utrpěl muž (58), kterého v Radiové ulici v Praze Štěrboholích srazilo osobní auto. Nehoda se stala pod mostem, který kříží Průmyslovou ulici.

Dva lidské životy si vyžádala půl hodiny před čtvrtečním polednem srážka dvou kamionů mezi obcemi Kámen a Habry na Havlíčkobrodsku. Střet nepřežili 36letý řidič (36) a spolujezdec (38) v nákladním voze, který přejel do protisměru. Řidič nákladní soupravy se chtěl před křižovatkou vyhnout odbočujícím vozům a vybočil do protisměru. Tam se však čelně srazil s jiným kamionem, který řídil slovenský řidič. Řidič a jeho o dva roky starší spolujezdec náraz nepřežili, Slovák za volantem druhé soupravy utrpěl vážná zranění.

Devátou obětí se večer stal chodec, který přišel o život v Plzni-Bolevci, kde jej srazil projíždějící automobil. Chodec zemřel na místě a přivolaný lékař už pomoci nemohl. Podobně tragický den byl letos pátek 9. července, kdy při dopravních nehodách zemřelo 12 lidí.

(aj,mfx,foto:arch.)

Primátorem Karlových Varů se stane Petr Kulhánek

Novým primátorem Karlových Varů se stane Petr Kulhánek z Karlovarské občanské alternativy (KOA), která se stala vítězem komunálních voleb.

ČSSD chce politikům vzít odměny z městských firem

Návrh ČSSD na omezení střetu zájmů a klientelismu na komunální úrovni dostane ve středu na stůl vláda.

Slovenský "Abú Ghraíb" je u soudu

Deset košických policistů je souzeno za šikanování a ponižování romských dětí podezřelých z krádeže.

V Česku se vloni narodilo 18 tisíc dětí

V loňském roce se v České republice narodilo 118 tisíc dětí, nejčastěji rodičkám ve věku 25 až 29 let.

ČSSD navrhuje speciální daň na solární elektřinu

ČSSD navrhuje zavést zvláštní daň z příjmu na fotovoltaickou kilowatthodinu.
10:41 - Primátorem Karlových Varů se stane Petr Kulhánek
10:05 - ČSSD chce politikům vzít odměny z městských firem
09:31 - Slovenský "Abú Ghraíb" je u soudu
09:09 - V Česku se vloni narodilo 18 tisíc dětí
08:40 - ČSSD navrhuje speciální daň na solární elektřinu
5.11 - Tůma nemá nárok, chladí Jakl horké hlavy TOP 09
5.11 - Radek John možná přijde o předsednický post
5.11 - Kalousek premiérem? Proč by ne, míní Žantovský
KOMENTÁŘ: Jiří Paroubek
Nečas válcuje opozici:Co na to Kohout a Pecina?  Více
Myslíte si, že Strana zelených, Věcí veřejných a SNK-ED uspěje u soudu s neplatností pražských voleb?
• Pokud se ani další etapa reforem nepovede a nepřijde náprava nedobrého stavu věcí, co bude dál? Bude k... Více
• Děvče prodávající lásku je ze 100 % pravdoláskařem. Prodává lásku za peníze. Je to pravda? Je. Dělá to... Více
• Zajisté je kmotr lepší pravdoláskaře. Proč? Je to vo tom pravdoláskařství. Kdy můžeme s jistotou tvrdi... Více
• Ještě že to není Kalousek zpěvák... to bychom dopadli hodně bídně :-) Více