excellentskola.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
14/7 °C

Zítra
16/9 °C

Dnes
14/7 °C

   středa 03.11.2010 07:57  |  Svátek: Hubert
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
KOMENTÁŘ: Andrea Cerqueirová
Regiony

Velikost textu:

Hradecká TOP 09 opustila jednání o koalici

Královéhradecká TOP 09 opustila jednání o sestavení středopravé koalice. Jednání s dalšími politickými subjekty budou pokračovat. 
1.listopad 2010 - 20:17
„Oslovíme ostatní politická uskupení, a pokud bude vůle, pokusíme se sestavit funkční koalici,“ řekl lídr TOP 09 Richard Nádvorník. Hradecká TOP 09 odstoupila od jednání o sestavení budoucí koalice pěti středopravých stran proto, že někteří dosavadní politici stále setrvávají ve vedení města. „"TOP 09 ve svém volebním programu slíbila především změnu v politickém stylu vedení města. Ta je samozřejmě možná, jen pokud nastanou personální změny.

Současné výsledky dosavadních koaličních jednání nic takového ale neumožňují. Sestava nominovaných náměstků - Martin Soukup a Pavla Finfrlová za ODS a Vladimíra Šilhánková za Volbu pro město - je naopak jistotou, že vše zůstane při starém, pouze s malými kosmetickými retušemi," uvedla ve svém prohlášení TOP 09.

"První, kdo začal náměstky Soukupa a Finfrlovou zpochybňovat, byl Hradecký demokratický klub. My jsme jejich názor podpořili. Průřez volebními programy všech potencionálních členů koalice je z 90 procent shodný, otázkou je, jak moc je myšlen vážně,“ prohlásil Nádvorník.

Odstoupení „topky“ od koaličních vyjednávání označil člen kandidátky strany Jindřich Vedlich, který také působí jako asistent ministra zdravotnictví Hegera Jindřich Vedlich, za ukvapené. Podle Nádvorníka je Vedlich pod velkým tlakem a navíc nemá dostatečně velké politické zkušenosti.

Původní koaliční partnery krok TOP 09 zaskočil. "TOP 09 se poprvé dostala do zastupitelstva a hned rozbíjí středopravou koalici," uvedl lídr sdružení Doma v Hradci Leoš Kučera. ODS se chce s ostatními třemi subjekty sejít do úterý. „Pan Nádvorník přišel sám, oznámil nám, že TOP 09 v tomto konceptu končí a bez bližšího vysvětlení odešel,“ řekla jednička na kandidátce ODS Pavla Finfrlová.

Středopravou koalici pěti subjektů měla původně tvořit ODS se šesti mandáty, Hradecký demokratický klub (HDK) s pěti, TOP 09 s čtyřmi, Volba pro město se čtyřmi zastupiteli a uskupení Doma v Hradci tvořené lidovci a nezávislými kandidáty, které v zastupitelstvu bude mít dva zástupce. Uskupení mělo mít v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu mít nadpolovičních 21 hlasů a chtělo odsunout na vedlejší kolej vítěznou ČSSD, která ve volbách získala osm mandátů.

Nyní sociální demokraté povedou další vyjednávání o podobě budoucí koalice. „"Bude vhodné, když jako vítězná strana zahájíme vyjednávání. Oslovit bychom chtěli TOP 09, ODS a některou z menších stran," řekla poslankyně a jednička hradecké kandidátky ČSSD Hana Orgoníková.

Jasno o podobě rady města a jménech náměstků primátora by mělo být do 9. listopadu, kdy zasedne Zastupitelstvo města k ustavujícímu zasedání. „Tento termín nemusí být limitní pro to, abychom našli fungující sestavu vedení města pro další čtyři roky,“ podotkl Nádvorník.

(aj,mfx,foto:arch.)


Tisk stránky  Doporučit stránku

Vysočina přispěje na nákup zvedacích plošin

Kraj Vysočina přispěje 72 tisíci korunami na nákup dvou ručních zdvihacích plošin pro imobilní cestující v železničních stanicích Okříšky a Horní Cerekev.
Více

Počet obětí série pumových útoků v Bagdádu roste

Nejméně 113 lidí zahynulo a další dvě stovky byly zraněny v úterý při sérii bombových útoků v iráckém hlavním městě Bagdádu.
Více

Od ledna 2011 hrozí nájemcům soudní spory

Podle předsedy České společnosti pro rozvoj bydlení (ČSRB) Ivana Přikryla hrozí tisícům nájemců zejména v severních Čechách a v Moravskoslezském kraji soudní spory s velkými pronajímateli bytů.
Více

Největším problémem v ČR je znečištěný vzduch

Kabinet Petra Nečase (ODS) projedná ve středu zprávu o stavu životního prostředí v České republice v roce 2009.
Více

Se soukromníky ušetříme, slíbil ministr Bárta

Dálnice v Česku konečně začnou vznikat za soukromé peníze. Ministr dopravy Vít Bárta slíbil, že první PPP projekty se rozjedou v roce 2012 nebo 2013.
Více
Nejnovější
07:45 - Od ledna 2011 hrozí nájemcům soudní spory
07:35 - Největším problémem v ČR je znečištěný vzduch
07:20 - Se soukromníky ušetříme, slíbil ministr Bárta
07:17 - Auta v Česku do vánoc? Smůla, je vyprodáno
07:00 - V Česku stoupá počet podvedených seniorů
Nejčtenější
KOMENTÁŘ: Jiří bob Asher
Anketa 
Byl podle vašeho názoru Pavel Bém dobrým primátorem Prahy?
Ano
transparent.gif transparent.gif
28%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
6%
• Soudem uznany tunelar Rath bude vykrikovat cokoli, za co dostane zaplaceno. Kdyby ho ODS nevykopla, vy... Více
• Podle Jiřího boba Ashera je každý, kdo zpochybní vysoký trest žhářů z Vítkova obhájcem nacistů? Pane j... Více
• Bohatým dát,chudým brát, o těžkostech při tom lhát. Strašit, hrozit velice, to je naše pravice. :-( Více
• Pane Ševčíku, vzpomeňte na to, když jste kandidoval jako člen KSČ na post Rektora VŠE v roce 89/90. St... Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 17.50  Kč
1 € EUR 24.52  Kč
1 £ GBP 28.05  Kč
1 CHF CHF 17.85  Kč
100 руб RUB 56.88  Kč
Akcie:AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.