Regiony

Velikost textu:

Z temných zákoutí hlavního města Prahy

V objektu bývalé trafostanice uhořel člověk. O této tragédii informovala excellentskola.cz Městská policie Praha. 
25.srpen 2010 - 17:12
Strážníci Městské policie Praha v noci na dnešek prováděli kontrolu opuštěné budovy bývalé trafostanice v Praze 4 v ulici U Vlečky. V místě se podle jejich informací měla nacházet osoba hledaná Policií ČR. Ta se před hlídkou schovala právě v objektu bývalé trafostanice, odkud se vzápětí ozval výbuch a budova se ocitla v plamenech. Přes okamžitou snahu strážníků i přivolaných hasičů se nepodařilo muže vyprostit živého. Případ si převzala Policie ČR.

Během pouhé jedné hodiny cizince dvakrát zadrželi strážníci z Modřan. Zaměstnanci dvou obchodů  tvrdili, že Slováka přistihli při krádeži. V úterý pět minut po jedenácté hodině dopoledne vyjížděli strážníci  do prodejny v Mazancově ulici v Modřanech. Pracovníci obchodu hlídce sdělili, že přistihli mladého muže při krádeži zboží za 1049 korun. Muž strážníkům nemohl na místě prokázat totožnost. Až na policii se zjistilo, že jde o sedmadvacetiletého Slováka. Přestupek strážníci ohlásili úředníkům, kteří se jím budou zabývat. Po zjištění totožnosti byl mladík propuštěn. Za necelou hodinu, v pravé poledne, volali z  prodejny v Rilské ulici, která je pouze pár stovek metrů od té první. Také tady měl stejný muž ze Slovenska znovu odcizit věci za 640 korun. Opět skončil na policii. Také tento případ budou řešit úředníci.

Za první dva dny tohoto týdne pražští strážníci zadrželi hned pět hledaných osob. Při pondělní kontrole strážníci z Prahy 10 objevili v areálu bývalé tržnice ve Vršovické ulici osmačtyřicetiletého muže z Českolipska. Bylo po něm vyhlášené celostátní pátrání. Ve stejný den  pozdě večer strážníci z hlídkového útvaru zadrželi na holešovickém nádraží devětatřicetiletého muže z Karviné Také on patřil do seznamu hledaných osob. Mezi trojici zadržených osob z celostátního pátrání v úterý patří šestatřicetiletá žena z Prahy 8, kterou hlídka z Prahy 2 našla spící na trávníku v parku v ulici Pod Slovany.

(kou, foto: arch.)


Ekospol zahájil výstavbu Nového Parku Písnice

Developerská společnost Ekospol zahájila výstavbu Nového Parku Písnice, ten nabídne celkem 109 bytů v luxusní vilové čtvrti přímo v chráněné oblasti Modřanská rokle.
Více

VV vloží do kampaně 40milionů, potvrdil Bárta

Do kampaně pro podzimní volby chce strana Věci veřejné vložit 40 milionů korun, potvrdil  volební manažer a současně i ministr dopravy Vít Bárta.
Více

Francouzští energetici budou stávkovat

Vlivný francouzský odborový svaz CGT uvedl, že zaměstnanci sdružení v jeho energetické odnoži se připojí k jednodenní stávce proti důchodové reformě.
Více

Jak platit kartou na novém vzdělávacím portále

Česká spořitelna spustila v srpnu 2010 nový vzdělávací portál s názvem Jak platit kartou. Webová stránka nabízí dobré rady, tipy a výhody plateb kartou.
Více

John zveřejnil spis, který na něj vedla StB

Ministr vnitra a předseda Věcí veřejných (VV) Radek John dal k dispozici spis, který na něj vedla komunistická Státní bezpečnost (StB).
Více