-1/-7 °C

/-7 °C

sobota 27.11.2010 17:54  |  Svátek: Xenie
Zahraničí

Dánský ministr vynadal televizi do zbabělců

Dánský ministr obvinil televizní stanici z autocenzury. Ttelevizi SBS vytkl, že stáhla komediální seriál "Buňka" o skupině islámských teroristů.
24.listopad 2010 - 21:27
Televize důvod změny nevysvětlila. Je však zjevné, že ustoupila výhružkám. "Není správná chvíle k tomu, abychom seriál odvysílali, odložili jsme ho na neurčito," vzkázal vyhýbavě mluvčí SBS Jesper Jurgensen.

Ministr kultury nařkl televizi ze zbabělosti. "Je to druh autocenzury živený strachem," prohlásil Per Stig Möller a vyzval stanici, aby seriál odvysílala. V opačném případě podle něj musí vrátit 4,5 milionu dánských korun (15 milionů českých korun). Touto částkou ministerstvo seriál dotovalo.

Henrik Bo Nielsen z Dánského filmového institutu označil počin televize za "nepochopitelný". "Je to zábavný seriál, který laskavým způsobem zesměšňuje teroristy. Nepranýřuje islám a ty, kteří ho vyznávají," cituje AFP Nielsena.

Dánská rozvědka v úterý varovala, že islámští teroristé chystají útoky v Dánsku. Islamisté mají na severskou zemi spadeno od roku 2005, kdy v dánském deníku Jyllands-Posten vyšla karikatura proroka Mohameda s bombou v turbanu.

(aj,mfx,foto:arch)

Emise akcií automobilky GM byla největší na světě

Primární emise akcií americké automobilky General Motors byla největší na světě. Po uplatnění opcí její hodnota dosáhla 23,1 miliardy dolarů.

Kmotři zůstávají, a s nimi i lukrativní zakázky!

Noví pražští zastupitelé slibují, že napraví všechny nepravosti napáchané v Praze jejich předchůdci. Dá se jim však věřit?

Ministři financí EU projednají pomoc Irsku v neděli

V neděli se v Bruselu sejdou ministři financí eurozóny a později i celé Evropské unie (EU), aby jednali o záchranném balíčku EU pro Irsko.

Evropu sužují první přívaly sněhu a mrazy

Evropa se potýká s prvními přívaly sněhu a také teplotami bod bodem mrazu. Velké problémy hlásí Británie a Irsko.
16:51 - Ministři financí EU projednají pomoc Irsku v neděli
16:32 - Evropu sužují první přívaly sněhu a mrazy
Otázka: Bude podle Vás Bohuslav Svoboda (ODS) důstojným primátorem hl. m. Prahy?
• ČSSD taky v květnu vyhrála volby a je v opozici tak proč ten pražský cirkus,nakonec vyhrály tři politi... Více
• kdyby volby měly něco změnit tak je politici dávno zrušili Více
• Je to vynikající komentář, skvěle napsaný. Gratuluji, pane Bartoši, naprosto s vámi souhlasím. Více