1/-6 °C

KOMENTÁŘ: Bohuslav Sobotka
Protikorupční test Krejčíkem  Více
KOMENTÁŘ: Benjamin Kuras
Evropské charisma a kuchařské umění  Více
Zahraničí

Dánský ministr vynadal televizi do zbabělců

Dánský ministr obvinil televizní stanici z autocenzury. Ttelevizi SBS vytkl, že stáhla komediální seriál "Buňka" o skupině islámských teroristů.
24.listopad 2010 - 21:27
Televize důvod změny nevysvětlila. Je však zjevné, že ustoupila výhružkám. "Není správná chvíle k tomu, abychom seriál odvysílali, odložili jsme ho na neurčito," vzkázal vyhýbavě mluvčí SBS Jesper Jurgensen.

Ministr kultury nařkl televizi ze zbabělosti. "Je to druh autocenzury živený strachem," prohlásil Per Stig Möller a vyzval stanici, aby seriál odvysílala. V opačném případě podle něj musí vrátit 4,5 milionu dánských korun (15 milionů českých korun). Touto částkou ministerstvo seriál dotovalo.

Henrik Bo Nielsen z Dánského filmového institutu označil počin televize za "nepochopitelný". "Je to zábavný seriál, který laskavým způsobem zesměšňuje teroristy. Nepranýřuje islám a ty, kteří ho vyznávají," cituje AFP Nielsena.

Dánská rozvědka v úterý varovala, že islámští teroristé chystají útoky v Dánsku. Islamisté mají na severskou zemi spadeno od roku 2005, kdy v dánském deníku Jyllands-Posten vyšla karikatura proroka Mohameda s bombou v turbanu.

(aj,mfx,foto:arch)

Pákistánští muslimové žádají šibenici pro křesťanku

Muslimové v Pákistánu vyhrožují masovými protesty, pokud vláda promine trest smrti křesťanské matce odsouzené za kacířství.

Svoboda nechápe proč lidé chtějí demonstrovat

Voliči protestující proti koalici ODS a ČSSD na pražské radnici prý nepochopili standardní politické řešení výsledků voleb.

Arcibiskup Duka bude sloužit mši za Karla IV.

Na hradě Karlštejn bude arcibiskup pražský Dominik Duka sloužit zádušní mši za římského císaře a české krále Karla IV.

FBI zatkla atentátníka na prezidenta Obamu

Tři pistole a pušku měl u sebe osmasedmdesátiletý muž, který vyprávěl, že by chtěl spáchat atentát na prezidenta Baracka Obamu.

Irské banky se ocitly v neinvestičním pásmu

Ratingová agentura Standard & Poor's snížila hodnocení závazků finanční skupiny Anglo Irish Bank o šest stupňů z úrovně "B" na "BBB".
26.11 - Joch: V Bydžově musí zasáhnou policie nebo armáda
25.11 - Zaorálek sní o předčasném konci Nečasovy vlády
26.11 - Praha: V prázdných bytech leží téměř 11 miliard
KOMENTÁŘ: Jiří Havel
Umění diskuse  Více
KOMENTÁŘ: Miroslav Ouzký
Zakážeme jako žárovky i motory aut?  Více
KOMENTÁŘ: Irena Ryšánková
Dny v tichém domě…  Více
Myslíte si, že bude generál Krejčík zbaven mlčenlivosti?
• vyoralek- vyzralek nechal se domu z vrtulnikem ted se necha vozit autem a deset let keca akeca socan Více
• Reakce: Na lékařských fakultách studují ti, co mají studijní předpoklady.... Na LF studují kamarádi, ... Více
• Nebýt zde 40 let KSČ nebylo by ani ODS.ODS si osvojila metody práce karieristů až zmodrali. I srdce m... Více
• no myslím, že revoluční levice nás otravovala 40 let, tak snad znovu ani ne. Svou neschopnost za těch ... Více