Pozítří
24/13 °C

Zítra
23/8 °C

Dnes
20/9 °C

   pondělí 13.08.2012 06:23  |  Svátek: Alena
Mobilní verze | Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
Jižní Čechy  Jižní Morava  Karlovarsko  Královéhradecko  Liberecko  Severní Morava  Olomoucko  Pardubicko  Plzeňsko  Praha  Střední Čechy  Ústecko  Vysočina  Zlínsko 
Jak to vidím já

Jiří Paroubek

předseda NS-LEV 21

Katolicko-konzervativní síly přecházejí v horkém létě do ofenzívy. V sázce není nic víc a nic méně nežli osud církevních restitucí. Česká katolická církev dnes v duchu svých nejhorších tradic ústy svého nejvyššího pastýře kardinála Duky zaútočila na ČSSD.

Bezprecedentní politický útok kardinála Duky


Ne, že by si ČSSD kritiku v obecných ani v jiných věcech nezasloužila. Tu za oportunismus, s nímž opouští své volební sliby (financování sportu, zdravotnictví atd.), za zbabělost (v kauze D. Ratha se neodvážila ani špitnout), za korupci v krajích (zejména pokud jde o Ústecký kraj, kdy hraje vedení ČSSD roli hluchého a slepého) atd.

Kardinál Duka si dovolil velmi agresivně napadnout politickým útokem jednu z demokratických politických stran. To je něco, čeho se katolický prelát za celou existenci samostatné republiky od roku 1918 neodvážil.

Sociální demokracie přitom kromě verbálního útoku na církevní restituce a doprovodné slovní pyrotechniky neučinila žádný konkrétní čin či příslib, jak bude tuto věc řešit v budoucnu, pokud vláda v září prosadí přijetí zákona o církevních restitucích v současném pojetí.

Národní socialisté jasně dnes říkají, že pokud budou mít vliv po volbách v roce 2014 na příští vládu, tak:

1) budou usilovat o přepracování všech smluv státu s církvemi ve věci dnešních reparací a předání veřejného majetku církvím, především pak s církví katolickou,
2) pokud církve nepřistoupí na jiné odpovídající řešení podle rozpočtových možností státu, budou národní socialisté ve vládě a parlamentu prosazovat zastavení veškerých dotací ze státního rozpočtu na rekonstrukci církevních památek a dále zmrazení, případně podstatné snížení rozpočtových prostředků státu určených na platy duchovenstva a jiné výdaje církvím.
 
Připomínám také, že všechny prodeje nemovitého majetku uskutečněné církvemi ode dne platnosti zákona prosazeného pravicovou vládou budou podléhat dani z prodeje nemovitosti, od které chce Nečasův kabinet církve velkoryse osvobodit!
 
Národní socialisté vyzývají kardinála Duku, aby nepodléhal záchvatům chamtivosti a aby si připomínal slova zvěčnělého kardinála Tomáška, který se v roce 1991 po předání 160 církevních objektů státem, především katolické církvi, vyjádřil takto: "Toto je poslední požadavek, který katolická církev vznáší".
 
Jiří Paroubek
 
Profil autora  Všechny články autora

Komu skutečně záleží na českých seniorech?

Jiří Paroubek 

7.srpen 2012
„Víkendový spor“ mezi Bohuslavem Sobotkou a velkou částí politického spektra kvůli jeho výrokům na adresu věkově starších kandidátů na Pražský hrad je spíše než produktem politického boje produktem tradiční letní okurkové sezony.

Českou ekonomiku ovládla „blbá nálada“

Jiří Paroubek 

27.červenec 2012
Čeští manažeři jsou nejpesimističtější z celé střední Evropy a vidí vyhlídky nejbližšího období pesimističtěji, nežli je v EU běžné.

Tupé škrty přifukují dluhy

Jiří Paroubek 

13.červenec 2012
Hospodaření Nečasovy a Kalouskovy vlády je čím dál horší. Hospodářství klesá, státní dluh roste. Hlavní příčiny jsou přitom jasně domácího charakteru. Je otázka, jak dlouho to bude veřejnost tolerovat.
Nejnovější
Nejčtenější
Horoskopy

Beran

21.3. - 20.4.
Jste již dlouho bez partnera a cítíte se osamnělí? Neztrácejte naději a nevzdávejte se svých snů. Máte pocit, že se na svetě nennajde nikdo, kdo by vám vyhovoval? Možná byste si měli srovnat své priority a uvědomit si, jaké atributy jsou rozhodující.
Ostatní horoskopy
Myslíte si, že by měl být poslanec David Rath propuštěn z vyšetřovací vazby?
Ano
transparent.gif transparent.gif
63%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
12%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
11%
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 20.43  Kč
1 € EUR 25.11  Kč
1 £ GBP 32.01  Kč
1 CHF CHF 20.90  Kč
100 руб RUB 64.22  Kč
Akcie:
NWR
96.2
AAA
18.5
CETV
107.4
ČEZ
738
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
381.2
FORTUNA
93.9
KITD
61.5
KOMERČNÍ BANKA
3700
NWR
272
ORCO
50.9
PEGAS NONWOVENS
444.6
PHILIP MORRIS ČR
11250
TELEFÓNICA C.R.
402.3
UNIPETROL
170
VIG
819.6
Titulní strana  |  Stalo se  |  Domácí  |  Vláda a parlament  |  Byznys  |  Zahraničí  |  Evropská unie  |  Regiony  |  Legislativa  |  Sport  |  Koktejl

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
Server hosting zajišťuje VSHosting s.r.o.