Pozítří
21/7 °C

Zítra
19/8 °C

Dnes
21/12 °C

   pátek 10.08.2012 22:52  |  Svátek: Vavřinec
Mobilní verze | Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
Jižní Čechy  Jižní Morava  Karlovarsko  Královéhradecko  Liberecko  Severní Morava  Olomoucko  Pardubicko  Plzeňsko  Praha  Střední Čechy  Ústecko  Vysočina  Zlínsko 
Jak to vidím já

Milan Chovanec

hejtman Plzeňského kraje

Můj kamarád, říkejme mu třeba Jan, má pozoruhodnou vlastnost. Dokáže řešit několik věcí najednou.

Chovanec: LED reklama a „donkichot“ JanUmí současně poslouchat rádio, odpovídat pregnantně na dotazy manželky a několika potomků a při tom sestavovat modely letadel, protože je vášnivý modelář. Tuhle vlastnost lze Janovi závidět, protože by se často doma i v práci hodila. Jeho manželka, říkejme jí třeba Marie, to vidí poněkud jinak. Rozptýlená pozornost, říkává pokaždé, když o svém muži hovoří.

Proč tolik slov o Janovi, kterých je mezi námi určitě nepočítaně? Stala se mu totiž při návratu z dovolené zvláštní věc. Během čtrnácti dnů si odpočinul, nabral nové síly, užil si koupání i lenošení, jezdil na kole a kolečkových bruslích. Stihl toho opravdu hodně a ujel stovky kilometrů. Těsně před návratem domu, když hodlal zabočit a zaparkovat v ulici, kde bydlí, si všiml, že na něj mává nějaká krásná slečna. Mimoděk se ohlédl a srážce s protijedoucím vozidlem zabránila jen relativně nízká rychlost obou automobilů, duchapřítomnost manželky, která strhla volant, a štěstěna. Historka se šťastným koncem, dalo by se říci. Pravdou však je, že ona dívka, která na Jana mávala, nebyla reálná. Byla to dívka, která mává na všechny řidiče z nově umístěné obrovské LED obrazovky.

Velkých LED obrazovek kolem českých silnic přibývá. Pokud lze věřit průzkumu mezi reklamními agenturami, vzrostl zájem klientů jen za poslední rok o 40 procent. Není divu, obrazovky totiž dokážou upoutat pozornost i na několik sekund a právě to zadavatelé reklamy chtějí a jsou za to ochotni platit nemalý finanční obnos. Zatím neexistuje relevantní průzkum, který by charakterizoval souvislost nehodovosti s LED obrazovkami. Ruku na srdce, kdo z nás řidičů by přiznal, že nehoda se stala proto, že se právě díval na reklamu? Dosavadní výzkumy Dopravní fakulty ČVUT i expertní posudky policistů jsou však zcela jednoznačné. Obrazovky omezují schopnost řidičů dostatečně rychle a včas reagovat na dopravní situaci. Na druhou stranu, právě policie je v boji proti nim téměř bezbranná. Smlouvy na obrazovky mají jejich provozovatelé uzavřeny s vlastníky pozemků nebo budov, na kterých jsou umístěny. Rozhodnutí o jejich odstranění z důvodu nebezpečnosti je tak velmi komplikovaný, leckdy téměř nemožný proces.

Můj kamarád Jan chce se po dovolené stát aktivistou za boj proti LED obrazovkám. Už když mi svůj záměr sděloval, věděl, že je to boj v pravdě „donkichotský“. Byznys, který se okolo točí, je totiž v řádu stovek miliónů korun. Selský rozum, ale v přeneseném smyslu i naše Ústava, však říká, že byznys jednoho nelze postavit nad právo jiného. Zvláště pak, když jde o život, nebo třeba jen o právo šťastného a hlavně bezpečného návratu z dovolené. Ministerstvo dopravy je, podle mých zjištění, nakloněno záležitost ohledně nebezpečnosti LED obrazovek řešit změnou zákona o reklamě. Údajně jen čekají na nějaký relevantní podnět.

Milý Jane, tenhle text určitě zatím není oním relevantním podnětem. V boji proti LED obrazovkám však už nejsi sám.

Milan Chovanec


Profil autora  Všechny články autora

Jízdní řád do pekla

Milan Chovanec 

20.září 2011
Skoro už mne nebaví vládu kritizovat. Vcelku rád bych ji, a především ministerstvo dopravy, za něco pochválil. Bohužel to nejde.
Celá zpráva
Nejnovější
Nejčtenější
10.8 - Preference oficiálních prezidentských kandidátů
Horoskopy

Lev

23.7. - 22.8.
Budete mít možnost přejít do nového zaměstnání. Jak se však rozhodnete? Nenechte se do ničeho tlačit ani rodinou, ani sami sebou. Možná se od vás bude určité rozhodnutí očekávat, tím se však v žádném případě nenechte ovlivnit. Buďte jen sami sebou.
Ostatní horoskopy
Otázka: Myslíte si, že by měl být poslanec David Rath propuštěn z vyšetřovací vazby?
Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
23%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
17%
• Drahý Fery smekám před tebou! Takových hrdinů jako jsi ty má Česká republika málo. Ty obyčejný člověče... Více
• Ano my,obyčejní lidé z fabrik,kteří podpořili mladé studenty.Kdybych věděl,že komouši sou proti těm dn... Více
• vy jste udělali revoluci v roce 1989? Kdo vy? Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 20.41  Kč
1 € EUR 25.10  Kč
1 £ GBP 32.02  Kč
1 CHF CHF 20.90  Kč
100 руб RUB 64.16  Kč
Akcie:
NWR
96.5
AAA
18.3
CETV
105.5
ČEZ
724.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
380.5
FORTUNA
94.3
KITD
64.2
KOMERČNÍ BANKA
3700
NWR
272
ORCO
51.2
PEGAS NONWOVENS
445.7
PHILIP MORRIS ČR
11250
TELEFÓNICA C.R.
399.9
UNIPETROL
170
VIG
836.2
Titulní strana  |  Stalo se  |  Domácí  |  Vláda a parlament  |  Byznys  |  Zahraničí  |  Evropská unie  |  Regiony  |  Legislativa  |  Sport  |  Koktejl

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
Server hosting zajišťuje VSHosting s.r.o.