středa 08.08.2012 21:51  |  Svátek: Soběslav
Jak to vidím já

předseda NS-LEV 21

„Víkendový spor“ mezi Bohuslavem Sobotkou a velkou částí politického spektra kvůli jeho výrokům na adresu věkově starších kandidátů na Pražský hrad je spíše než produktem politického boje produktem tradiční letní okurkové sezony.

Komu skutečně záleží na českých seniorech?

Každý rozumný politik by se měl nejprve zamyslet nad tím, než si něco podobného dá na Facebook, nicméně berme to jako mladickou nerozvážnost. Nevěřím, že by B. Sobotka něco takového myslel vážně, spíše to byl nepovedený žert.

Úsměvná je nicméně reakce některých provládních politiků, jako např. Karla Schwarzenberga či Karolíny Peake. Oba se shodně a tvrdě zastávají generace, do níž jeden z nich patří a druhý k ní má zhruba stejně daleko, jako Bohuslav Sobotka. Neměli bychom však zapomínat, že to jsou právě Karel Schwarzenberg a jeho TOP 09 a Karolína Peake a „její“ uskupení LIDEM, o které se opírá současná vládní koalice. Nikdo soudný pak nemůže říci, že tato vláda se ke generaci dnešních seniorů chová nějak shovívavě. Ba naopak!

Růst cen základních potravin a léků, růst nákladů na živobytí, reálně se snižující důchody. To jsou důsledky onoho údajně obranného postoje Nečasovy a Schwarzenbergovy vlády! Ve vší úctě k ministru zahraničí i paní Peake, ale zrovna oni by nyní měli sedět se založenýma rukama a šoupat nohama.

Když před volbami v roce 2010 došlo k napadení představitele ČSSD, shodou okolností B. Sobotky, pan Schwarzenberg mimo jiné hovořil o přehnané hysterii a soustředil se na přemlouvání báby a dědka. To aby nevolili levicové strany. O tom, že bábu a dědka pravice pak oholí na kost, o tom už raději pomlčel. A tehdejší předseda Věcí veřejných Radek John za tichého mlčení tehdy ještě véčkařky paní Peake hovořil dokonce o tom, že si za to ČSSD vlastně může sama. Tolik jen k morálnímu apetitu výše uvedených.

Komu skutečně záleží na českých seniorech, ten by nikdy nemohl dopustit to, čeho jsme dnes svědky. Totiž jejich okrádání za bílého dne.

Profil autora  Všechny články autora

Českou ekonomiku ovládla „blbá nálada“

27.červenec 2012
Čeští manažeři jsou nejpesimističtější z celé střední Evropy a vidí vyhlídky nejbližšího období pesimističtěji, nežli je v EU běžné.

Tupé škrty přifukují dluhy

13.červenec 2012
Hospodaření Nečasovy a Kalouskovy vlády je čím dál horší. Hospodářství klesá, státní dluh roste. Hlavní příčiny jsou přitom jasně domácího charakteru. Je otázka, jak dlouho to bude veřejnost tolerovat.

Demografové nestraší propadem důchodů

4.červenec 2012
Před několika dny proběhla médii studie CERGE-EI strašící doslova raketovým propadem důchodů, který postihne současné třicátníky.
21:25 - Issing: Někteří členové opustí eurozónu
20:40 - Paroubek: Růst nezaměstnanosti je vinou vlády!
20:23 - Praha: Ulicí Evropská nepojedou tramvaje
19:44 - V Japonsku vznikla první strana Zelených
8.8 - Martin Michal: Politici pouze hájí svá koryta

Rak

Nelekejte se, pokud se očekávaná návštěva opozdí. Nemyslete hned na nejhorší a zůstaňte v klidu. Snažte se uvolnit a nebuďte zbytečně nervózní. Raději se pečlivě připravte a buďte v pohodě. To jak se cítíte, z vás bude vyzařovat, buďte neodolatelní.
Otázka: Myslíte si, že by měl být poslanec David Rath propuštěn z vyšetřovací vazby?
• Pojďte zkusit diskutovat.Tak třeba-jak by ste vyřešili korupci vy?Fery. Více
• co to tady zase je? Televize musi asi skrachovat protože tady mame dobrou komedii.ja se pořad musim sm... Více
• Nic rozumnějšího nejsou ty vaše modré mozky schopny vyprodukovat? ANO OBEREM TĚ OVŠECHNO CO MAŠ NECHAM... Více
NWR