pátek 10.08.2012 22:52  |  Svátek: Vavřinec
Jak to vidím já

předseda strany Věci veřejné

Věci veřejné věří, že zákon k narovnání s církvemi příští týden senátem neprojde a vrátí se zpět do sněmovny.

Náprava křivdy nesmí způsobit křivdy další

V souvislosti s tímto zákonem považuji za klíčové si uvědomit, že se nejedná pouze o částku 58 miliard korun, ale další movitý a nemovitý majetek, kde není jasné, o jaký majetek vlastně jde.

Je s podivem, že podle novinek.cz některé přední osobnosti České kultury schvalují přijetí tohoto zákona, který je zcela netransparentní a může vyvolat nové soudní spory a desetileté soudní pře, jak ukazuje zkušenost z Polska či Slovenska. Svou podporu tak vyjádřili zákonu, který postrádá výčtový zákon a hrozí zde prolomení roku 1948, kdy vstoupil v platnost zákon o vyvlastnění.

Stejně jako tyto osobnosti ctím myšlenku o nezbytnosti navrácení ukradeného majetku, ale nevidím jediný důvod schvalovat zákon, který oproti restituentům z 90. let osvobozuje církve od daně z prodeje i převodu nemovitostí. Je zcela nelogické, aby stát musel dokazovat, zda majetek církvi patří, či nikoliv. A tak bych mohl pokračovat. Pokud by zákon byl přijat, hrozí reálné nebezpečí, že třetina vráceného majetku půjde okamžitě do nejrůznějších firem a bude rozkradena.

Je samozřejmostí a naprosto nezbytné vrátit, co bylo ukradeno a je velkou ostudou Českého státu, že tento zákon ještě nebyl schválen. Nejprve je však důležité jasně specifikovat, co a komu bylo ukradeno. Je smutné, když předsedkyně senátorů TOP09 a Satrostové Soňa Paukrtová , i přestože obdržela 1 500 e-mailů s jednoznačným požadavkem, aby církevní restituce nepodpořila, nebude respektovat názor svých voličů a ani na tom nevidí nic špatného.

Profil autora  Všechny články autora

Mediální soud s VV?

15.březen 2012
Nelze nereagovat na mediální dění, které vyvolal soudní spor poslanců Bárty, Škárky a poslankyně Kočí.

Zachování stravenek má smysl

26.říjen 2011
Termín schvalování návrhů k vládní daňové reformě v Poslanecké sněmovně se kvapem blíží. Reformní novela obsahuje několik citlivých bodů, na kterých se postoje politických aktérů dramaticky tříští. Věřím, že jen prozatím.
Celá zpráva

"Chytrý marketing TOP 09"

5.září 2011
Nedávno oznámil předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Gazdík čtenářům Práva, že Věci veřejné potopily návrh TOP 09 na snížení DPH pro knihy, tiskoviny a léky.
Celá zpráva
10.8 - Preference oficiálních prezidentských kandidátů

Býk

Pomůžete kolegovi s jeho prací. I když vám to bude zpočátku proti srsti, nakonec si uvědomíte, že pracovní tým by měl držet pospolu. Výsledkem bude plodná spolupráce, které rozhodně nebudete litovat. A uvidíte, že kolega vám laskavost rád platí.
Otázka: Myslíte si, že by měl být poslanec David Rath propuštěn z vyšetřovací vazby?
• Drahý Fery smekám před tebou! Takových hrdinů jako jsi ty má Česká republika málo. Ty obyčejný člověče... Více
• Ano my,obyčejní lidé z fabrik,kteří podpořili mladé studenty.Kdybych věděl,že komouši sou proti těm dn... Více
• vy jste udělali revoluci v roce 1989? Kdo vy? Více
NWR