Pozítří
26/14 °C

Zítra
27/14 °C

Dnes
30/20 °C

   úterý 21.08.2012 09:35  |  Svátek: Johana
Mobilní verze | Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
Jižní Čechy  Jižní Morava  Karlovarsko  Královéhradecko  Liberecko  Severní Morava  Olomoucko  Pardubicko  Plzeňsko  Praha  Střední Čechy  Ústecko  Vysočina  Zlínsko 
Jak to vidím já

Petr Havlíček

starosta

„Už jsi to slyšel? Oni toho Ratha chtěj pustit na kauci!“ volá na mě zpoza plotu soused. „Teď to říkali v televizi.“ „No to si děláš srandu,“ překvapeně argumentuji „vždyť ho načapali s devíti melounama v krabici od vína a dalších třicet měl ještě pod podlahou.“ „Tak to vidíš, já měl přece pravdu,“ halasně zaburácí soused „když jsem ti říkal, že pes psa nekousne. Ono to ani jinak dopadnout nemohlo, protože by je všechny napráskal, kdyby ho z toho nevysekali.“ uzavírá nekompromisně debatu.

Není to jen Rath - oni kradou všichni….


Tak co, národe, jak se vám líbí pokračování kauzy Rath? Mně osobně se chce zvracet. Rekonstrukce buštěhradského zámku je prý v naprostém pořádku. Cena nebyla předražená, a tak není žádný důvod držet Davida Ratha ve vazbě. To prohlásil státní zástupce. A také není důvodu, aby Rath zase v klidu nehačal dál v poslanecké sněmovně, namísto v kriminále, a hrdě reprezentoval za naše nemalé peníze stát a společně se svými kumpány zametal stopy a kradl dál. Jak bylo do médií sděleno, tak se za zloděje Ratha zaručilo a ještě určitě i zaručí mnoho velevážených osobností. Já se přiznám, že se těším na jejich jména, neboť to budou všichni ti, kterým Rath pohrozil ve Sněmovně při svém „slyšení“ prohlášením: Já jsem jenom malá čudla, ale ti opravdoví sumci….

Co mně doslova vyrazilo dech, je prohlášení Petra Gazdíka, že i on je za Rathovo propuštění. Před časem se Stanislav Polčák, první místopředseda Starostů a nezávislých, jako jeden z mála zastal Parkanové, a teď se předseda Gazdík zastává pro změnu Ratha. Proboha, co se to se Starosty stalo?? Přiznám se, že tomu přestávám rozumět.

Oni snad kradou všichni…

Jak se už pomalu, ale zato jistě, stalo veřejným tajemstvím, drtivá většina státních zakázek na úrovni státu, krajů a měst je předražená a financují se z nich politické strany a samotní politici si jednotlivě také mnohdy přijdou na své. Každá strana má své „výběrčí daní“, kdy se hovoří o lidech, kteří vykonávají tak zvanou „špinavou práci“. Má to svá jednoduchá, ale striktní a nekompromisní pravidla: Dej a dostaneš – nedáš, už si neškrtneš. O tomto nepsaném pravidlu se u piva dozvíte od každého zástupce firmy, která je na státních zakázkách závislá.

Kdo toto svinstvo zastaví?

Občanům s Rathovou kauzou svitla naděje přicházející nápravy. Po dnešku ale začíná tato naděje zase pomalu zhasínat. Po Bradáčové v podstatě nebylo do Rathovy kauzy ani vidu ani slechu, a proto se obávám, že se jednalo o cílenou objednávku „z prava“, které se ale vzápětí lekli všichni napříč politickým prohnilým spektrem natolik, že museli rychle zařadit zpátečku.

Jediné, co může ve všech dosavadních kauzách, které se navzájem překrývají a tvoří jeden velký neskutečný obraz politické zlodějny, udělat razantní pořádek, jsou volby.

Národe, je třeba zase rozsvítit! Problém ale je, že ta současná politická reprezentace to zcela jistě neudělá, protože by na ně bylo rázem na všechny vidět…
 
A proto závěrem říkám – ANO, má to smysl - bojovat za změnu pro lepší spravedlivou budoucnost.

 
Petr Havlíček

 

Profil autora  Všechny články autora

Tohle by Kalouskovi projít nemělo

Petr Havlíček 

11.červenec 2012
U každé kauzy, která, zaplaťpánbůh, vyleze na světlo světa, politikům ze všeho nejvíce vadí hlavně to, kdo informace vypustil.Nehledá se pravda, ani spravedlnost, ale především nepohodlný informátor!
Nejnovější
09:30 - Začátek týdne pro regionální měny klidný
09:17 - Letošní Cihelna v duchu mobilizace 1938
09:05 - Obama varuje před užitím chemických zbraní
09:03 - Nejčtenější deník BLESK bude sledovat volby
08:40 - Německo: Řecko musí dodržet podmínky
Nejčtenější
21.8 - Nejčtenější deník BLESK bude sledovat volby
20.8 - Musílek: Miliardy pro církve jsou mimo realitu
Horoskopy

Panna

23.8. - 22.9.
Protějšek vám nečekaně splní přání. Záleží jen na vás, jak s tím naložíte. Buďte však moudří a vzpomeňte si na pohádku o zlaté rybce. Malichernost a sebestřednost vám ani vašemu partnerovi příliš radosti neudělají. Raději se snažte ukázat laskavost.
Protějšek vám nečekaně splní přání. Záleží jen na vás, jak s tím naložíte. Buďte však moudří a vzpomeňte si na pohádku o zlaté rybce. Malichernost a sebestřednost vám ani vašemu partnerovi příliš radosti neudělají. Raději se snažte ukázat laskavost.
Ostatní horoskopy
Myslíte si, že by měl být poslanec David Rath propuštěn z vyšetřovací vazby?
Ano
transparent.gif transparent.gif
49%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
16%
• Obama s Klintonovou by chtěli řídit svět. Jak drzé a sprosté. V čím jménu? A kam? A co za nimi zůstáná... Více
• Rath - 14 milionů, tak tuhle zbraň neznám. Koalice si ho asi drží jako "eso z trezotu" úrovně 4 pro vo... Více
• Civilizace vznikají, fungují, prosperují a hynou. Ta naše společná evropská v posledních třech století... Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 20.10  Kč
1 € EUR 24.84  Kč
1 £ GBP 31.61  Kč
1 CHF CHF 20.68  Kč
100 руб RUB 62.76  Kč
Akcie:
NWR
95.3
AAA
18.6
CETV
112
ČEZ
745
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
398
FORTUNA
93.3
KITD
55.2
KOMERČNÍ BANKA
3770
NWR
272
ORCO
53.4
PEGAS NONWOVENS
446
PHILIP MORRIS ČR
11421
TELEFÓNICA C.R.
403.8
UNIPETROL
167
VIG
815.2
Titulní strana  |  Stalo se  |  Domácí  |  Vláda a parlament  |  Byznys  |  Zahraničí  |  Evropská unie  |  Regiony  |  Legislativa  |  Sport  |  Koktejl

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
Server hosting zajišťuje VSHosting s.r.o.