Pozítří
21/7 °C

Zítra
19/8 °C

Dnes
21/12 °C

   pátek 10.08.2012 22:08  |  Svátek: Vavřinec
Mobilní verze | Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
Jižní Čechy  Jižní Morava  Karlovarsko  Královéhradecko  Liberecko  Severní Morava  Olomoucko  Pardubicko  Plzeňsko  Praha  Střední Čechy  Ústecko  Vysočina  Zlínsko 
Domácí
Velikost textu:
Ilustrační foto

SANEP: Většina žen se stydí za své nahé tělo

Výrazná většina českých žen se stydí za své nahé tělo. Více jak dvě třetiny žen pak kvůli svým fyzickým parametrům trpí komplexy. 
9.srpen 2012 - 20:55
Naopak čeští muži, kteří patří mezi nejtlustší v Evropě, si ze svých nadbytečných kilogramů a otylých postav takové starosti jako jejich ženské protějšky nedělají. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti SANEP, podle kterého se za své nahé tělo stydí necelé dvě pětiny mužů. Komplexy ze svého nahého těla pak trápí pouze necelou čtvrtinu mužů.

Výraznější rozdíly mezi a muži rovněž panují v otázce vnímání své nahoty při intimních hrátkách. Zatímco při sexu vyvolává nahota stud u téměř dvou pětin žen, obdobné pocity zažívá necelá desetina mužů. Lze tedy říci, že pocity studu se v kontaktu s těmi nejbližšími vytrácejí, nicméně kult krásného vysportovaného těla je společenskou normou, jež výrazně ovlivňuje estetické vnímání sebe sama či ostatních, a to zejména u žen.

Z exkluzivního průzkumu společnosti SANEP dále vyplývá, že Češi bez ohledu na pohlaví nepatří mezi exhibicionisty. To dokládá i fakt, že drtivá většina mužů i žen neholduje návštěvám nudistických pláží. Ovšem i přesto, že Češi nepatří mezi příznivce exhibicionismu, či producírování na nudistických plážích, případný otevřený rozhovor ohledně jejich nahoty jim žádný problém nedělá. Ve srovnání s šetřením, které společnost SANEP provedla na stejné téma v loňském roce, je patrné, že vzrostl počet mužů, kteří se stydí za své nahé tělo nebo kvůli své nahotě trpí komplexy.

Exkluzivní internetový on/off-line průzkum byl proveden ve dnech 29. června – 12. července 2012 na vybrané skupině 8.554 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18-69 let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci respondentního panelu více jak 200 tisíc registrovaných uživatelů 18.114 dotázaných. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru a odpovídá sociodemografickému rozložení obyvatel ČR dle údajů Českého statistického úřadu. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v rozmezí +-1,5%. Kontrola daného vzorku byla provedena triangulační datovou metodou.

(rp,sanep,foto:arch.)


Tisk stránky  Doporučit stránku

Dvořáková: ODS nezáleží na svém kandidátovi

>

Nedisciplinovanost při podpoře svých kandidátů na Hrad vysvětluje politoložka vnitřními problémy stran.

SANEP: TOP 09 se nadále propadá

Podle výsledků srpnového průzkumu volebních preferencí společnosti SANEP se na vedoucí pozici ČSSD (22,3%) dotahují komunisté.

Inspekce bude šetřit výroky Lessyho

Ministr vnitra Jan Kubice podal podnět inspekci bezpečnostních sborů kvůli výrokům policejního prezidenta Petra Lessyho.

Volby podle BLESKU ve spolupráci se SANEP

Zajímavé bude sledovat odhady agentur, které se zabývají průzkumem veřejného mínění, během voleb do krajských zastupitelstev.

V Brně protestovali exzaměstnanci Bauhausu

Asi 70 bývalých zaměstnanců Bauhausu v Brně protestovali proti pomalému a laxnímu postupu soudu. Akce se obešla bez problémů.
Více
Nejnovější
Nejčtenější
10.8 - Preference oficiálních prezidentských kandidátů
Horoskopy

Váhy

23.9. - 23.10.
Po delší době vás kontaktuje starý kamarád. Neváhejte a vyražte s ním na skleničku. Skvěle se odreagujete a navíc se dozvíte spoustu zajímavých informací. S odstupem tak alespoň získáte srovnání se svým vlastním životním stylem a dalším směřováním.
Ostatní horoskopy
Otázka: Myslíte si, že by měl být poslanec David Rath propuštěn z vyšetřovací vazby?
Ano
transparent.gif transparent.gif
43%
Ne
transparent.gif transparent.gif
23%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
16%
• Drahý Fery smekám před tebou! Takových hrdinů jako jsi ty má Česká republika málo. Ty obyčejný člověče... Více
• Ano my,obyčejní lidé z fabrik,kteří podpořili mladé studenty.Kdybych věděl,že komouši sou proti těm dn... Více
• vy jste udělali revoluci v roce 1989? Kdo vy? Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 20.41  Kč
1 € EUR 25.10  Kč
1 £ GBP 32.02  Kč
1 CHF CHF 20.90  Kč
100 руб RUB 64.16  Kč
Akcie:
NWR
96.5
AAA
18.3
CETV
105.5
ČEZ
724.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
380.5
FORTUNA
94.3
KITD
64.2
KOMERČNÍ BANKA
3700
NWR
272
ORCO
51.2
PEGAS NONWOVENS
445.7
PHILIP MORRIS ČR
11250
TELEFÓNICA C.R.
399.9
UNIPETROL
170
VIG
836.2
Titulní strana  |  Stalo se  |  Domácí  |  Vláda a parlament  |  Byznys  |  Zahraničí  |  Evropská unie  |  Regiony  |  Legislativa  |  Sport  |  Koktejl

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
Server hosting zajišťuje VSHosting s.r.o.