Pozítří
24/12 °C

Zítra
25/12 °C

Dnes
22/9 °C

   úterý 14.08.2012 10:49  |  Svátek: Alan
Mobilní verze | Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
Jižní Čechy  Jižní Morava  Karlovarsko  Královéhradecko  Liberecko  Severní Morava  Olomoucko  Pardubicko  Plzeňsko  Praha  Střední Čechy  Ústecko  Vysočina  Zlínsko 
Domácí
Velikost textu:
Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09

Schwarzenberg představil svůj volební tým

Kampaň pro přímou volbu prezidenta začal během dovolené chystat i ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. 
12.srpen 2012 - 21:00
Prezidentský kandidát za TOP 09 Karel Schwarzenberg sestavil v minulých dnech svůj volební tým, který povede podnikatel Marek Vocel, jeden ze zakladatelů obecně prospěšné společnosti Opona. Schwarzenbergovi budou dále s kampaní pomáhat také producent David Gaydečka.

Ministr zahraničí a prezidentský kandidát TOP 09 Karel Schwarzenberg pobývá v době vládních prázdnin v rakouských lázních. Členové jeho nového volebního týmu ho tam kvůli přípravě kampaně již navštívili. Vocel se setkával se Schwarzenbergem mimo jiné na akcích společnosti Opona věnovaných lidským právům.

Schwarzenbergova vysoká obliba u voliču je ta tam...
Schwarzenberg byl mezi prvními politiky, kteří oznámili svůj zájem ucházet se v přímé volbě o prezidentský úřad. Pro tento krok už loni získal jednoznačnou podporu své strany a názorově se vymezoval proti nynějšímu prezidentu Václavu Klausovi. V posledních měsících ale Schwarzenberg není na politické scéně tak viditelný jako dříve a poklesla i jeho dříve vysoká obliba u voličů.

Oficiální představení týmu plánuje Schwarzenberg na září, kdy chce také spustit své webové stránky a informovat o programu kampaně. V duchu svého politického stylu v ní hodlá sázet i na humor a nadsázku.

Jaké má kníže aktuální šance na zvolení?
Největšími favority nadcházejících prezidentských voleb, které se budou konat počátkem roku 2013, jsou podle aktuálního průzkumu společnosti SANEP opětovně Jan Fischer (19,7%), na něhož se dotahuje se ztrátou pouhých 2,9 procentních bodů expremiér Miloš Zeman (16,8%). Červencové šetření společnosti SANEP prezentuje názory 63,9 procent rozhodnutých voličů, kteří by se prezidentských voleb aktuálně zúčastnili.

Do výběru pak byly zařazeny ty osobnosti domácí politické scény, které svou prezidentskou kandidaturu již veřejně ohlásily, popřípadě ty, jejichž jména byla v souvislosti s přímou volbou hlavy státu rovněž zmíněna.


 
Schwarzenberg už dříve avizoval, že kampaň v prezidentské volbě chce zahájit zhruba půl roku před samotnou volbou. Většina jeho hlavních konkurentů kampaň už rozběhla. Schwarzenberg se ve volebních průzkumech zatím pohybuje kolem osmého místa, s výraznou ztrátou za favority volby Janem Fischerem či Milošem Zemanem.

(fran, foto: arch.)


Tisk stránky  Doporučit stránku

Nečas: 10 medailí považuji za historický úspěch

Vynikající výsledky českých sportovců dokazují, že jsme v celosvětovém měřítku sportovně nadanou zemí, řekl premiér Petr Nečas.
Více

Češi stále více zneužívají léky proti depresi

Prodej antidepresiv během posledních čtyř let v Česku celkově vzrostl o pětinu, některé z těchto léků zvýšily svůj odbyt dokonce o více než polovinu.
Více

Náměstek Mikeš předpovídá veto restitucím

Náměstek ministryně kultury František Mikeš nastínil, jaký bude asi vývoj kolem zákona o církevních resitucích.
Více

Pokles HDP se ve 2. čtvrtletí prohloubil

Hrubý domácí produkt očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy klesl ve 2. čtvrtletí podle odhadu meziročně o 1,2 %. 
Více

Životní pojistky pro ženy zdraží až o 80 procent

Ženy budou muset za životní pojištění od 21. prosince platit stejně jako muži a ceny jejich pojistek tak výrazně vzrostou.
Více
Nejnovější
10:34 - Nečas: 10 medailí považuji za historický úspěch
10:12 - Češi stále více zneužívají léky proti depresi
09:52 - Náměstek Mikeš předpovídá veto restitucím
09:26 - Pokles HDP se ve 2. čtvrtletí prohloubil
09:06 - Životní pojistky pro ženy zdraží až o 80 procent
Nejčtenější
13.8 - Hrádela: Církev chce majetek, který jí nepatřil
13.8 - Levice zírá. DOSTu fandí neteř M.L.Kinga i rabíni
Horoskopy

Vodnář

21.1. - 20.2.
Čekáte návštěvu a neponechali jste nic náhodě. Vše je dokonale pečlivě připraveno a na každý detail je pamatováno. Nezpomeňte ale, že nejdůležitější je vždy atmosféra a vřelost. Sebedokonalejší prostírání nepomůže, pokud budete upjatí a v křeči!
Čekáte návštěvu a neponechali jste nic náhodě. Vše je dokonale pečlivě připraveno a na každý detail je pamatováno. Nezpomeňte ale, že nejdůležitější je vždy atmosféra a vřelost. Sebedokonalejší prostírání nepomůže, pokud budete upjatí a v křeči!
Ostatní horoskopy
Myslíte si, že by měl být poslanec David Rath propuštěn z vyšetřovací vazby?
Ano
transparent.gif transparent.gif
63%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
12%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
10%
• To je téma jak víno pro hloupý národ gay produkce - raději se starejte o kolik nás připravili hetero p... Více
• V.Havel - disident. Jeho první auto byla francouzská SIMCA 1000, pak MERCEDES 200, pak LANCIA, pak REN... Více
• Restituční zákony má na svědomí Mareček Bendů....náš JUDR.MArek Benda - syn disidenta? Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 20.24  Kč
1 € EUR 25.06  Kč
1 £ GBP 31.79  Kč
1 CHF CHF 20.86  Kč
100 руб RUB 63.78  Kč
Akcie:
NWR
95.5
AAA
18.6
CETV
106.4
ČEZ
726
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
380.1
FORTUNA
93.7
KITD
59.8
KOMERČNÍ BANKA
3680
NWR
272
ORCO
53.1
PEGAS NONWOVENS
444.5
PHILIP MORRIS ČR
11161
TELEFÓNICA C.R.
403.5
UNIPETROL
168
VIG
820.3
Titulní strana  |  Stalo se  |  Domácí  |  Vláda a parlament  |  Byznys  |  Zahraničí  |  Evropská unie  |  Regiony  |  Legislativa  |  Sport  |  Koktejl

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
Server hosting zajišťuje VSHosting s.r.o.