Pozítří
28/15 °C

Zítra
25/13 °C

Dnes
26/12 °C

   čtvrtek 16.08.2012 03:04  |  Svátek: Jáchym
Mobilní verze | Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
Jižní Čechy  Jižní Morava  Karlovarsko  Královéhradecko  Liberecko  Severní Morava  Olomoucko  Pardubicko  Plzeňsko  Praha  Střední Čechy  Ústecko  Vysočina  Zlínsko 
Domácí
Velikost textu:
Cyril Höschl, člen Rady pro výzkum

Vědkyně rozčílil Cyril Höschl výroky o ženách

Národní kontaktní centrum – ženy a věda Sociologického ústavu AV ČR jsou popuzeny výrokem člena vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace. 
14.srpen 2012 - 13:43
Člen Rady pro výzkum, vývoj a inovace prof. MUDr. Cyril Höschl totiž v článku v MFD řekl: „Až bude mezi ženami více expertů na studium toho či onoho, budou mít větší vliv ženy.“. Ženy se podle něj nyní mohou takto realizovat třeba ve školství. „Tam je jich víc, tak ať se z toho radují,“ říká Höschl. Vědkyně o tom informovaly excellentskola.cz.

Národní kontaktní centrum – ženy a věda Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., (NKC - ženy a věda) se proto obrátilo na premiéra Petra Nečase, předsedu Rady pro výzkum, vývoj a inovace, s žádostí o vyjádření, zda tento názor reprezentuje názor premiéra a celé Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Dále se ptá, na základě jakých kritérií byli experti jmenováni, jaké požadavky museli splnit a které konkrétní požadavky přední české vědkyně nesplňují, čímž jsou diskvalifikovány z účasti na definování národních priorit orientovaného výzkumu. NKC - ženy a věda také opětovně apeluje na premiéra, aby při jmenování expertních, poradních a dalších orgánů v oblasti výzkumu a vývoje věnoval patřičnou pozornost rovnému zastoupení žen i genderovému mainstreamingu.

NKC – ženy a věda se v této souvislosti obrátilo na hlavní politické strany, vybrané osobnosti českého veřejného života a vědecké komunity s žádostí o vyjádření názoru k opětovně nízkému zastoupení žen při tvorbě české politiky výzkumu, vývoje a inovací a rozhodování v této oblasti.

Výzkumy posledních let přesvědčivě ukazují, že pozornost věnovaná genderové dimenzi výzkumu a inovací přináší nejen lepší a kvalitnější vědu, ale také nové společenské i ekonomické příležitosti. Pokud České republice záleží na konkurenceschopnosti, genderová rovnost ve vědě je jednou z cest, jak ji budovat, dodává NKC.

(kou, foto: arch.)


Tisk stránky  Doporučit stránku

SANEP: Češi proti zvyšování platů poslanců

Více jak čtyři pětiny obyvatel ČR odmítá návrh zákona ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka na zvýšení platů ústavních činitelů.

Sociolog Říha: ČSSD dělá z lidí hlupáky

Kampaň ČSSD proti církevním restitucím dělá z lidí hlupáky a je dokladem skutečnosti, že z ČSSD se stalo ideově vyprázdněné uskupení.

Právník Hradu: Restituce? Nebezpečné jak Lisabon

> Církevní restituce mohou pro ČR znamenat podobné nebezpečí jako Lisabonská smlouva, zní z Hradu.

Heger plánuje úplný zákaz kouření

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje úplný zákaz kouření a zákaz prodeje alkoholu v tržnicích nebo automatech.

Horní komora zamítla církevní restituce

Zákon o majetkovém vyrovnání mezi státem a církvemi zamítli senátoři po mnohahodinové diskusi 43 hlasy, proti bylo 33 přítomných.
Více
Nejnovější
Nejčtenější
Horoskopy

Panna

23.8. - 22.9.
Skromnost je jednou z největších ctností. Pamatujte na to, až opět budete mít pocit, že se bez nového modelu prostě neobejdete. Buďte racionální a myslete dopředu. Raději si šetřete peníze na důležitější věci a zajistěte si tak finanční nezávislost.
Ostatní horoskopy
Otázka: Myslíte si, že by měl být poslanec David Rath propuštěn z vyšetřovací vazby?
Ano
transparent.gif transparent.gif
62%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
11%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
12%
• FERY CO TI ŘIKA HAVÍŘOV - ŠUMBARK ULICE ANGLICKÁ NA PROTI ŠKOLKY A KNIHOVOVNY ČTVYRTE PATRO Z DVĚMA B... Více
• Hlupáku Řího:"Si taciusses, philosophus mansisses." Protože pochybuji, že bys věděl co to znamená, t... Více
• Paskvily,kterými nás zásobuje současná vláda dovrší už tak velkou zkázu,kterou tu napáchaly vlády před... Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 20.31  Kč
1 € EUR 24.96  Kč
1 £ GBP 31.84  Kč
1 CHF CHF 20.78  Kč
100 руб RUB 63.72  Kč
Akcie:
NWR
95.5
AAA
18.6
CETV
109
ČEZ
740
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
387
FORTUNA
93.5
KITD
64.1
KOMERČNÍ BANKA
3758
NWR
272
ORCO
53.5
PEGAS NONWOVENS
446.5
PHILIP MORRIS ČR
11281
TELEFÓNICA C.R.
402.6
UNIPETROL
167.5
VIG
810.8
Titulní strana  |  Stalo se  |  Domácí  |  Vláda a parlament  |  Byznys  |  Zahraničí  |  Evropská unie  |  Regiony  |  Legislativa  |  Sport  |  Koktejl

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
Server hosting zajišťuje VSHosting s.r.o.