středa 15.08.2012 07:47  |  Svátek: Hana
Vláda
Jan Kubice, ministr vnitra

Inspekce bude šetřit výroky Lessyho

Ministr vnitra Jan Kubice podal podnět inspekci bezpečnostních sborů kvůli výrokům policejního prezidenta Petra Lessyho.
10.srpen 2012 - 20:32
Tisková mluvčí GIBS Radka Sandorová obdržení podnětu potvrdila a dodala, že Lessy podezřelý z pomluvy. Důvodem pro podání podnětu jsou výroky policejního prezidenta Petra Lessyho, který se údajně nechal slyšet, že na něj ministr vytváří nátlak.

"Dnešního dne v odpoledních hodinách obdržela Generální inspekce bezpečnostního sboru od ministra vnitra, pana Jana Kubice, podnět k prošetření podezření z trestného činu 'pomluva', kterého se mohl dopustit policejní prezident pan Petr Lessy tím, že jako policejní prezident poskytl rozhovor, který byl uveřejněn v deníku Právo dne 10. 8. 2012 a dále na serveru Novinky.cz, kde uvedl skutečnosti, které mohly ohrozit vážnost ministra vnitra u spoluobčanů.

Poškodit ho ve výkonu funkce ministra vnitra a člena vlády a přivodit mu vážnou újmu na lidské důstojnosti, osobní cti a dobré pověsti. Z důvodu zajištění plynulého prověřování bylo ihned po obdržení podnětu z rozhodnutí 1. náměstka ředitele GIBS plk. Brunclíka s okamžitou platností vyhlášeno informační embargo na poskytování informací," řekla Mediafaxu Sandorová.

"Považuji za naprosto nepřípustné, aby policejní prezident v médiích obviňoval svého nadřízeného ze spáchání trestného činu, vydírání či útisku. S takto závažnými obviněními z činu, za jehož spáchání je dle paragrafu 175 trestního zákona sazba odnětí svobody až na čtyři roky, by žádný policista, natož nejvýše postavený služební funkcionář, neměl jen tak lehkovážně operovat," napsal dříve v pátek v tiskovém prohlášení Kubice.

Upozornil, že výroky s obviněním, které média připisují právě Lessymu, jsou závažná, ale v ničem se nezakládají na pravdě a jdou proti profesní zdvořilosti.

(aj,mfx,foto.arch.)

Kraj dá na opravy silnic 10 milionů

Téměř 10 milionů korun bude stát oprava silnice v obci Trnava a rekonstrukce okružní křižovatky u Pivovaru Janáček v Uherském Brodě.

Paroubek: Pokles ekonomiky se prohlubuje

Politické strany se hádají navzájem a s církvemi a nikdo si nevšímá další velmi negativní zprávy o vývoji českého hospodářství, říká Jiří Paroubek.

Véčkaři navrhují mezigenerační solidaritu

Věci veřejné navrhují, aby děti mohly přispívat jedním procentem z pojistného na důchod rodičů.

Vláda projedná nový katastrální zákon

Kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) se ve středu vrátí k projednávání nového loterijního a katastrálního zákona.

Cílek: V příštích letech přijde velká povodeň

V příštích deseti nebo dvaceti letech přijde velká povodeň, říká  geolog a klimatolog Václav Cílek.
07:42 - Kraj dá na opravy silnic 10 milionů
07:40 - Paroubek: Pokles ekonomiky se prohlubuje
07:15 - Véčkaři navrhují mezigenerační solidaritu
07:00 - Vláda projedná nový katastrální zákon
06:50 - Cílek: V příštích letech přijde velká povodeň

Vodnář

Snažte se být vnímavější vůči svému okolí. Přestože máte vlastních starostí nad hlavu, dbejte na to, abyste něco nepřehlédli. Váš blízký přítel se nachází v nesnázích. Najděte si na něj čas a vyslechněte si, co jej trápí. Potřebuje vaši podporu.
Otázka: Myslíte si, že by měl být poslanec David Rath propuštěn z vyšetřovací vazby?
• Havlová,Bílá,Jirásková a další už mají možná domluvené,jaké pozemky jim církev levně prodá,tak se nedi... Více
• Drzost TOP09 je neskutečná.80% občanů nesouhlasí se zlodějinou zvanou navrácení majetku,čímž se všichn... Více
• SOUDRUZI NEPIJTE NE HULTE SVAS JDE JENOM SAMA BLBOST SUPER !!!!!!! Více
NWR