Pozítří
26/13 °C

Zítra
23/12 °C

Dnes
24/11 °C

   středa 15.08.2012 08:25  |  Svátek: Hana
Mobilní verze | Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
Jižní Čechy  Jižní Morava  Karlovarsko  Královéhradecko  Liberecko  Severní Morava  Olomoucko  Pardubicko  Plzeňsko  Praha  Střední Čechy  Ústecko  Vysočina  Zlínsko 
Vláda
Velikost textu:
Zasedání Horní komory

Senát: Zákonodárci nemají pobírat dvě mzdy

Horní komora parlamentu projedná na své schůzi návrh, podle kterího by poslanci a senátoři nesměli pobírat dva platy. 
12.srpen 2012 - 20:00
Návrh zákona vychází z faktu, že řada poslanců a senátorů souběžně se svou prací funguje v zastupitelstvu. Nově by se tak podle úpravy Vítězslava Jonáše (ODS), Petra Pakosty (BEZPP) a dalších senátorů měli při přijetí funkce v parlamentu stát neuvolněným členem zastupitelstva.

Jako důvody svého návrhu uvádí senátoři především to, že není možné plnohodnotně vykonávat dvě práce na plný úvazek najednou. "Souběh výkonu výše uvedených funkcí je tak v zásadě vždy na úkor jedné z nich, o čemž svědčí například i vysoká absence poslanců a senátorů při hlasování v Parlamentu České republiky," myslí si předkladatelé. Tito lidé navíc pobírají i dva platy ze státního rozpočtu najednou. Jako poslední důvod uvádí předkladatelé i to, že návrh zákona může zabránit koncentrování moci v rukou jedné osoby.

Druhý senátní návrh, o kterém bude jednáno v prvním čtení pochází z pera Veroniky Vrecionové (ODS) a dalších senátorů. Podle navrhovatelů se částka odvodů za odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu zvýšila z důvodu velké výstavby fotovoltaických elektráren a jejich umisťování na zemědělské půdě.

Problém s elektrárnami se ale vyřešil jinými způsoby a výše odvodů tak nyní omezuje investiční výstavbu, výstavbu potřebné veřejně prospěšné infrastruktury, vytváření nových pracovních míst a regionální rozvoj. Současná úprava je podle nich nefunkční i z hlediska veřejných rozpočtů.

"Předložený návrh je omezen jen na změny v nezbytně nutném rozsahu a odstraňuje, resp. zmírňuje negativní dopady zákona pouze v případech, kde jsou nejvýrazněji pociťovány a kde stávající výše odvodu za odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu nemá věcné opodstatnění.

Ostatní úpravy návrh ponechává na komplexní novele zákona připravované ministerstvem životního prostředí," uvádí důvodová zpráva. Týká se tak jen staveb pro dopravu, staveb pro elektroenergetiku, plynárenství a teplárenství a staveb v průmyslových zónách.

(aj,mfx,foto:arch.)


Tisk stránky  Doporučit stránku

Prahu čekají od září zásadní změny v MHD

Rada hlavního města Prahy v úterý 14. srpna přijala dodatečné informace ke změnám v pražské městské hromadné dopravy.
Více

Dempsey: Írán trénuje nové syrské milice

Generál Martin Dempsey tvrdí že, Írán pomáhá cvičit vojenské syrské milice, které mají pomoci syrskému režimu prezidenta Bašára Asada.
Více

Přejeme ostrý obraz a dobrý zvuk (15. 8.2012)

Můžete mnoho sportovních událostí vidět a slyšet a přitom zůstanete doma. To se nevylučuje.Tady je program ČT4 ...
Více

Kraj dá na opravy silnic 10 milionů

Téměř 10 milionů korun bude stát oprava silnice v obci Trnava a rekonstrukce okružní křižovatky u Pivovaru Janáček v Uherském Brodě.
Více

Paroubek: Pokles ekonomiky se prohlubuje

Politické strany se hádají navzájem a s církvemi a nikdo si nevšímá další velmi negativní zprávy o vývoji českého hospodářství, říká Jiří Paroubek.
Více
Nejnovější
08:12 - Prahu čekají od září zásadní změny v MHD
08:05 - Dempsey: Írán trénuje nové syrské milice
07:42 - Kraj dá na opravy silnic 10 milionů
07:40 - Paroubek: Pokles ekonomiky se prohlubuje
07:15 - Véčkaři navrhují mezigenerační solidaritu
Nejčtenější
Horoskopy

Blíženci

22.5. - 21.6.
Nejste právě organizovaní lidé a na pořádek si nepotrpíte. V mnoha situacích je vaš spontánnost plusem, někdy by však neuškodilo, předem si některé věci naplánovat. Dnes sami poznáte, že zapomětlivost může přidělat spoustu problémů. Pořiďte si diář.
Ostatní horoskopy
Otázka: Myslíte si, že by měl být poslanec David Rath propuštěn z vyšetřovací vazby?
Ano
transparent.gif transparent.gif
62%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
12%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
11%
• Několik desítek farářů, teologů či religionistů se postavilo proti současné podobě církevních restituc... Více
• hRkETN Více
• uuW35R Více
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 20.31  Kč
1 € EUR 25.03  Kč
1 £ GBP 31.83  Kč
1 CHF CHF 20.84  Kč
100 руб RUB 63.64  Kč
Akcie:
NWR
95.5
AAA
18.6
CETV
109
ČEZ
740
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
387
FORTUNA
93.5
KITD
64.1
KOMERČNÍ BANKA
3758
NWR
272
ORCO
53.5
PEGAS NONWOVENS
446.5
PHILIP MORRIS ČR
11281
TELEFÓNICA C.R.
402.6
UNIPETROL
167.5
VIG
810.8
Titulní strana  |  Stalo se  |  Domácí  |  Vláda a parlament  |  Byznys  |  Zahraničí  |  Evropská unie  |  Regiony  |  Legislativa  |  Sport  |  Koktejl

© 2008-2022 excellentskola.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
Server hosting zajišťuje VSHosting s.r.o.